Okapy w stylu retro

Jeśli chcemy całkowicie odmienić nasze mieszkanie i nadać mu swojski, rustykalny charakter, to najłatwiej to uczynić remontując i urządzając kuchnię. Odpowiedni dobór kolorystyki ścian, jak też odpowiednio skomponowane dodatki w stylu, jaki chcemy osiągnąć potrafią całkowicie odmienić pomieszczenie. Choćby piękne okapy rustykalne nadadzą naszej kuchni charakter.

Takie okapy retro są bardzo modne i w połączeniu ze stylizowanymi na antyczne dodatkami sprawią wrażenie starej, wiejskiej kuchni. Kilka małych elementów potrafi sprawić, że pomieszczenie kojarzyć nam się będzie z chwilami, gdy jako dziecko spędzaliśmy wakacje u babci na wsi. Tam z pewnością także były takie okapy rustykalne nad kuchnią węglową. Skojarzenie tego z ciepłem domowego ogniska jest z całą pewnością nieuniknione. W ten sposób możemy nawet w bloku ze zwykłej, prostej nowoczesnej kuchni, która tak właściwie nie posiada własnego charakteru, stworzyć bardzo miłe, przytulne pomieszczenie dzięki odpowiedniemu zastosowaniu kolorów, oraz takich dodatków, jak wspomniane wcześniej okapy retro, czy choćby drewniane chochle, oraz talerze stylizowane na stare kamionkowe naczynia. Można ozdobić ściany obrazami malowanymi ręcznie przedstawiającymi wiejskie pejzaże, które wzmogą jeszcze wrażenie swojskości i przytulności pomieszczenia.

Przygaszone światło w połączeniu z boazerią na ścianie może naprawdę nas przenieść w czasy naszego dzieciństwa i przywołać miłe wspomnienia. Dlatego też jeśli planujesz zmiany wystroju kuchni, to charakter rustykalny z takimi dodatkami, jak okapy retro, jest idealnym do stworzenia ciepłej i przytulnej atmosfery. Nowoczesne kuchnie w płytkach i laminatach nie mają swojej duszy, rustykalna kuchnia z pewnością taką posiada.

Jeżeli interesuje Cię zakup okapu w stylu retro zajrzyj koniecznie na stronę: www.sklep.stoneo.pl/okapy. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Artykuł z kategorii Wnętrza domów

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page