Odzież z promocji – czy warto?

Chyba każdy lubi kupować nową odzież, poczuć zapach jej świeżości i podziwiać całkiem nowy look, który może nam zapewnić. Chyba każdy też lubi kupować odzież i nie przepłacać, dlatego tak chętnie polujemy na wszelkiego rodzaju promocje i wyprzedaże, które pozwalają nam zaoszczędzić na swoich zakupach.

 

Warto jednak z umiarem i dużą dozą dystansu podchodzić do rozmaitych promocji organizowanych zarówno przez duże koncerny odzieżowe, jak i mniejsze butiki, które w ten sposób chcą przyciągnąć do siebie uwagę klienta. Często bowiem promocja, która na pierwszy rzut oka wydaje się nam prawdziwą okazją, której nie możemy zmarnować, w porównaniu z innymi ofertami traci swój blask i moc, która zachęca nas do zakupów. Takie sytuacje często mają miejsce przy wyprzedażach organizowanych w środku sezonu, dlatego często dajemy się zmylić i pod wpływem emocji i impulsu kupujemy to co sklepy nam oferują.

kurtki promocje

 

Jak więc wystrzegać się sytuacji, w których pozorne promocje nie pozwolą nam oszczędzić pieniędzy na zakupach?

Pierwszym i podstawowym sposobem jest porównanie cen z konkurencją. Obecnie, w dobie internetu i smartfonów możemy to zrobić w ciągu kilku sekund i przekonać się czy dana promocja jest faktycznie tak atrakcyjna, jak wmawiają nam sklepy.

 

Drugim sposobem jest wystrzeganie się promocji organizowanych bez powodu, a przynajmniej baczne przyglądanie się polityce cenowej organizowanej w czasie tego typu promocji. Jeżeli chcemy faktycznie czerpać korzyści z promocji i nie mieć obaw, że są one tylko prostym chwytem marketingowy, dobrym sposobem jest korzystanie z wyprzedaży posezonowych i przedsezonowych. W tym przypadku należy nieco przestawić swój kalendarz zakupowy i nastawić się na zakupy w trybie przeciwieństw. Na czym owe zakupy polegają? Najprościej rzecz ujmując, na kupowaniu odzieży niesezonowej. Dla przykładu: kurtki w promocji warto kupować latem lub wiosną, kiedy popyta na ciepłą odzież drastycznie spada. Analogicznie, stroje kąpielowe czy szorty najlepiej jest kupić jesienią, a nawet zimą.

kurtki promocje - pitbulloutlet.com

 

Odzież, która nie jest przystosowana do aktualnych trendów sezonowych, naturalnie zostaje przeceniona, bowiem właściciele sklepów muszą się jej „pozbyć” z wystawy i magazynów, robiąc tym samym miejsce nowym i aktualnym kolekcjom odzieżowym. Przymierzając zimową kurtkę w promocyjnej cenie latem, możemy przyciągnąć zdziwione spojrzenia, jednak jest to nic w porównaniu do tego ile na takich zakupach możemy zaoszczędzić.

 

Zaraz po zakończeniu sezonu, odzież z zalegających kolekcji trafia do promocji i na wyprzedaże z kilkudziesięcio procentową obniżką, która im dłużej trwa, tym jeszcze bardziej się powiększa. Jeżeli wyczekamy odpowiedni moment, możemy z łatwością kupić ubrania za pół ceny, a nawet taniej. Warto mieć jednak na uwadze, że takie posezonowe wyprzedaże będą dotyczyły ściśle określonej grupy i liczby przedmiotów, dlatego nie należy spodziewać się, że zawsze znajdziemy odzież, która będzie na nas pasować czy w kolorystyce, która nam najbardziej odpowiada. Jeżeli nie przykładamy większej wagi do takich rzeczy jak kolor czy krój, to nie będzie to dla nas aż tak wielki problem. W innym wypadku trzeba będzie nieco poszukać i przewertować oferty sklepów, jednak jest to niewątpliwie warte naszego zachodu, zważywszy na to ile pieniędzy faktycznie będziemy w stanie zaoszczędzić.

 

Artykuł z kategorii Odzież
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page