Odważ się na własne wędliny!

Produkcja własnych wędlin to doskonały pomysł dla tych, którzy dbają o jakość swojego jedzenia, jak i zdrowie. Wbrew pozorom,nie musi być to zajęcia czasochłonne a efekty z pewnością pozytywnie zaskoczą. Pierwszy krok, do smacznych domowych wędlin to wybór odpowiedniego produktu. Okazje zakupowe w wielu sklepach, niestety oferują mięso gorszej jakości, należy więc zachować czujność. Idealne mięso powinno być chude i świeże.

Kolejnym krokiem jest dobór przypraw, zamiast gotowych mieszanek, warto tworzyć marynaty samodzielnie, wspierając się dobrymi przepisami.

Należy też mieć przygotowane odpowiednie akcesoria, w większości wystarczy to co można znaleźć w większości kuchni. Dodatkowo, osoby, które nie posiadają mogą zaopatrzyć się w nóż do filetowania oraz siekacz do mięsa. Ten drugi przyrząd, to małe poręczne urządzenie zaopatrzone w dużą ilość szpikulców, które zmiękczając mięso, dokonując wielu nakłuć, pozwala to równomiernie wprowadzić w mięso przyprawy. Jeśli mamy w domu nóż ceramiczny pamiętajmy, by nie kroić nim kawałków mięsa z kością.

Kolejny element to solidne naczynia żaroodporne, najlepiej brytfanny ceramiczne. Ważne by były one wykonane z materiałów nie wchodzących w reakcje chemiczne z żywnością.

Oczywiście przygotowując wędlinę, waga po obróbce termicznej zmniejszy się, to zjawisko całkowicie naturalne, dlatego warto kupować o co najmniej 30 procent więcej, niż mamy zamiar uzyskać.

Dla wegetarian, a także chcących urozmaicić swoją dietę, ciekawym wyborem mogą okazać się pasztety warzywne, z sezonowych produktów np. cukinii. To niedroga i zdrowa odmiana dla tradycyjnych kanapek.

Przechowywanie domowej wędliny, nie różni się od tej sklepowej, w lodówce spokojnie wytrzyma kilka dni do tygodnia. Różnice od razu poczujemy w smaku a po pewnym czasie we własnym samopoczuciu.

Sprawdź okazje zakupowe na: https://www.tvokazje.pl/

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page