Oddychająca bielizna termoaktywna ODLO

Bielizna termoaktywna przeznaczona dla osób czynnie uprawiających sporty zimowe, od wielu lat stała się podstawową i najczęściej wybieraną warstwą ochronną dla kobiet i mężczyzn, która z powodzeniem wypiera pod tym względem tradycyjną bieliznę bawełnianą.

Główną zaletą bielizny termoaktywnej jest jej konstrukcja, która umożliwia skórze prawidłowe oddychanie, nawet w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego, utrzymując tym samym odpowiednią temperaturę ciała i chroniąc nas przed przegrzaniem lub wyziębieniem. Jedną z czołowych marek zajmujących się produkcją produkcją wysokiej jakości bielizny termoaktywnej jest szwajcarska marka ODLO, która na rynku funkcjonuje już od kilkudziesięciu lat.

bielizna termoaktywna odlo

Bielizna termoaktywna ODLO łączy w sobie nowoczesne wzornictwo sportowe z ponadprzeciętną funkcjonalnością. Zaprojektowana została tak by doskonale dopasowywać się do różnic anatomicznych między kobietami i mężczyznami, wyróżniając strefy przyjmowania i oddawania nadmiaru ciepła z organizmu. Bielizna termoaktywna pochłania i odprowadza pot na zewnątrz, potęgując uczucie suchości nawet podczas intensywnego treningu.

Bezszwowa konstrukcja i specjalna technologia tkania bielizny pozwala jej zachować wysoki poziom elastyczności, który nie ogranicza swobody ruchu, nie uciska i dostosowuje się sportowca. Warto pamiętać, że by w pełni skorzystać z właściwości bielizny termoaktywnej nie możemy pod nią zakładać żadnej innej warstwy odzieży bawełnianej, bowiem bawełna odwrotnie do materiałów oddychających gromadzi, zamiast wydalać wilgoć na zewnątrz. Druga warstwa odzieży, którą zakładamy na bieliznę, również powinna oddychać, dlatego doskonale w tym przypadku sprawdzi się odzież typu Soft Shell, która będzie wspomagać odprowadzanie wilgoci z organizmu, a jednocześnie ochroni nas przed wiatrem i wilgocią. W sytuacjach bardziej ekstremalnych dodatkowo dobrym rozwiązaniem będzie trzecia warstwa odzieży technicznej z membraną, dzięki której w pełni wykorzystamy właściwości swojego ubioru sportowego.

bielizna termoaktywna ODLO

Zasada trzech warstw jest kluczem w filozofii ODLO, dlatego jej bielizna termoaktywna projektowana i wytwarzana jest tak, by odpowiednio współgrała z pozostałymi elementami naszej garderoby. Bielizna termoaktywna ODLO to zdecydowanie dobry wybór dla wszystkich, aktywnych osób, poszukujących prawidłowej izolacji cieplnej. Należy mieć jednak na uwadze, że istotą najlepszej ochrony jest również prawidłowy wybór drugiej i trzeciej warstwy odzieży, które w naturalny sposób będą ze sobą współgrały.

 

Artykuł z kategorii Odzież
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page