Od czego zależy zapach perfum?

3646429782_3c84a5f732_bMoże się wydawać, że wybór idealnych perfum to kwestia gustu. Wąchamy testery i wybieramy ten zapach, który najbardziej nam się podoba. Tymczasem nie wszyscy wiedzą, że to, jak odbieramy dany zapach, zależy od wielu różnych czynników.

Oto co powinniśmy wiedzieć na temat perfum, aby umiejętnie wybrać kompozycję spełniającą nasze oczekiwania.

Aby poczuć faktyczną woń danych perfum, powinniśmy udać się do perfumerii z rana. Wtedy też nasze zmysły są najbardziej wyostrzone i wrażliwe. Poranek jest także istotny z tego powodu, że po przespanej nocy jesteśmy wypoczęci i relaksowani. Nasze powonienie działa wtedy najlepiej i zupełnie inaczej, niż ma to miejsce w chwilach stresu czy zdenerwowania.

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru perfum jest także ich testowanie. Z pewnością każdy z nas słyszał o zasadzie, że jednorazowo powinniśmy wąchać nie więcej niż 3-4 zapachy. Z każdym kolejnym testowanym produktem nasz węch traci wrażliwość. Co więcej, zapach należy aplikować bezpośrednio na skórę – jeśli spryskamy nim odzież, będzie pachniał zupełnie inaczej. Ważne jest także, że realny zapach perfum odczujemy, gdy po jego naniesieniu na skórę odczekamy ok. 15 min.

Właściwą woń poczujemy wtedy, gdy spryskamy perfumami odpowiednie miejsce na ciele. Najlepsze są zgięcia nadgarstków lub kolan, a także miejsce za uszami bądź na karku. Szybko pulsująca krew rozgrzewa je, co z kolei wpływa na intensywność zapachu. Pamiętajmy także, że zapachy, które oszałamiają nas, gdy noszą je nasi znajomi, nie muszą pachnieć równie pięknie na naszej skórze. Wszystko zależy od jej indywidualnej woni oraz pH, które decydują o tym, jak dany zapach będzie się zmieniał. Dlatego też zawsze należy przetestować dany zapach na własnej skórze.

Woń perfum zależy również od tego, do jakiej grupy zapachów należą. Np. Wody toaletowe mają mniej składników, a także krócej utrzymują się na skórze. Perfumy z kolei zawierają więcej składników oraz odznaczają się większą trwałością.

Nie bez znaczenia dla woni perfum są warunki ich przechowywania. Kosmetyki zapachowe są wrażliwe zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury. Szkodzi im również działanie światła naturalnego i sztucznego. Niekorzystne warunki wpływają na to, że zapachy tracą swoje właściwości oraz jakość.

Warto przestrzegać wspomnianych reguł, by dokonać wybory kosmetyku, z którego będziemy cieszyć się przez długi czas. Zasady te są takie same, bez względy na to, czy wybieramy popularne zapachy czy kosmetyki niszowe.

Zdjęcie: foter.com

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page