O hotelowych tekstyliach

Pod pojęciem tekstyliów kryją się różnorodne wyroby takie, jak chociażby tkaniny, bądź dzianiny. Otrzymuje się je generalnie z surowców włókienniczych, które uprzednio zostały przerobione na przędzę. Mogą one być zarówno pochodzenia naturalnego, czyli zwierzęcego, bądź roślinnego, jak również wyprodukowane w wyniku różnorodnych reakcji chemicznych.

 

Jednym z najczęściej produkowanych w naszym przemyśle odmian tekstyliów są niewątpliwie tekstylia hotelowe – pod tym terminem rozumiemy wszystkie te, które wykorzystanie swoje znajdują w hotelach. W tym tekście przybliżę czytelnikom nieco tę tematykę oraz postaram się opisać pokrótce najważniejsze z hotelowych tekstyliów. Bez wątpienia jednymi z tych najważniejszych są tradycyjne nakrycia stołu. Obrusy dla restauracji, hoteli, bądź moteli są produkowane w naszym kraju niemalże na pęczki. Wciąż brakuje w tej branży rąk do pracy, a więc nie ma powodu, by się wahać z szukaniem roboty w takim zakładzie.

 

hotel2
Obrusy szyte są zazwyczaj w dwóch podstawowych odmianach – pierwsza z nich jest tradycyjną. Oznacza to mniej więcej tyle, że wykonuje się ją z naturalnych włókien pochodzenia zazwyczaj roślinnego. Mogą to być takie gatunki roślin włóknistych, jak chociażby len, bawełna, albo konopia. Czasami mogą się zdarzyć również włókna zwierzęce, jak na przykład te pochodzące z tkanki jelitowej. Jednak coraz częściej do łask dochodzę sztuczne materiały, które mają tę wspaniałą cechę, że niemal nigdy się nie brudzą.

 
Zauważyłem ostatnimi czasy również, że coraz więcej specjalistycznych firm decyduje się na rozpoczęcie produkcji pokrowców na krzesła – zazwyczaj wykonywane są one indywidualnie, aby były dopasowane do konkretnych modeli mebli. Ich produkcja prowadzona jest w oparciu o sprawdzone i niezawodne typy tkanin, dzięki czemu nie ma ryzyka polegającego na tym, iż taki pokrowiec ulegnie szybkiemu przedarciu, bądź zbyt szybkiemu zabrudzeniu. Fasony są jednak zazwyczaj bardzo proste. Niezbyt często widuję wykwintne dekoracyjne wzorce na pokrowcach przeznaczonych do krzeseł.

 

hotel3
Natomiast niewątpliwie najlepiej sprzedającymi się hotelowymi tekstyliami są pościele do hoteli – jest ona zazwyczaj produkowana z nadzwyczajną dbałością o ekskluzywność. Dzięki temu pedantyzmowi zazwyczaj spełnia ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Prześcieradła przeznaczone konkretnie dla hoteli są przyjemne i miękkie w dotyku. Dzięki nim zapewniony jest maksymalny komfort snu. Powoduje to niewątpliwie wykonanie z miękkiej tkaniny, która jest nadzwyczajnie przyjemna, gdy jej się dotyka. Dzianina charakteryzuje się nadzwyczajną przydatnością dla skóry. Jednak najbardziej kluczową cechą pościeli hotelowej są jej właściwości użytkowe. Jako przykłady można podać chociażby wzorową układalność, trwałość kształtów oraz jej nadzwyczajną wytrzymałość wynikającą z tradycyjnej metody produkcji.

 
Uważam, że tematyka hotelowych tekstyliów może zafascynować niejednego człowieka. Dlatego w następnych tekstach również będę się zagłębiał w to zagadnienie.

Artykuł z kategorii Biznes, Inne, Usługi
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page