O domenach słów kilka

Firmy sprzedające hosting posiadają w swoich ofertach również domeny, które można zarejestrować pod wybraną przez nas nazwą. Ceny domen są jednak zróżnicowane, podobnie jak ich rejestracja i późniejsze przedłużenie. Istnieje kilka rodzajów domen, do których przypisane są określone nazwy. Właśnie rodzaj w głównej mierze decyduje o cenie.

Pierwsza grupa domen, najpopularniejsza w Polsce, posiada rozszerzenie .pl. Jest to domena krajowa. Jej cena wynosi około 100 złotych. Druga grupa, czyli domeny funkcjonalne np. .com.pl, .org.pl, .edu.pl itp., kosztują w granicach około 70-80 złotych. Grupa regionalna, czyli np. .waw.pl, .mazury.pl itp., są stosunkowo tanie. Można je nabyć już za około 25 złotych za rok utrzymania. Domeny międzynawowe, czyli np. .com, .net, .org, .info, kosztują około 50 złotych, podobnie jak rozszerzenie .eu.

Warto jednak korzystać z różnego rodzaju promocji, bowiem wiele firm obniża ceny domen. Szczególnie ceny rejestracji objęte są promocjami. W wielu przypadkach można je zarejestrować darmowo. Obniżki tego typu nie obejmują jednak nazw międzynarodowych. Okazuje się więc, że zakup właściwej dla naszej działalności domeny wcale nie musi wiązać się z wielkim nakładem finansowym.

Internet staje się obecnie swoistą przestrzenią handlową.

Kiedyś jedną z najpopularniejszych działalności był hosting, obecnie zarobić można nabywając i sprzedając domeny internetowe. Tego typu działalność stała się bardzo popularna w Polsce. Jeśli nasza domena jest ciekawa możemy na niej wiele zarobi. Warto jest jednak wiedzieć w jaki sposób oraz gdzie możliwie najszybciej i z jak największym zyskiem sprzedamy naszą domenę.

Domeny internetowe najłatwiej sprzedawać poprzez popularne serwisy aukcyjne, np. allegro.pl. Niestety, portale tego typu nie są przystosowane do transakcji związanych z domenami, dlatego ani kupujący, ani sprzedający nie mogą liczyć na zbytnie wsparcie ze strony serwisu. Lepszym rozwiązaniem wydaje się więc sprzedaż na wyspecjalizowanych platformach służących do handlu domenami. Dobrym pomysłem mogą być również fora branżowe, które skupiają wielu zainteresowanych tą dziedziną użytkowników. Pewnym rozwiązaniem może być również tzw. sprzedaż utajona. Polega ona osobistym zwracaniu się do potencjalnie zainteresowanych klientów, którzy mogliby odkupić od nas domenę.

Wykluczamy wówczas z transakcji obecność osób trzecich. Wówczas sprzedający mogą uzyskać bardzo atrakcyjne kwoty za swój towar, zaś kupujący nie będą musieli z nikim konkurować podczas aukcji. Jak widzimy działalność handlowa w Internecie, taka jak hosting czy sprzedaż domen, staje się obecnie bardzo opłacalna.

http://do-przedruku.waw.pl/

Artykuł z kategorii IT
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page