Nowoczesne ubrania z ogrzewaniem na polowanie.

Jako, że zima zbliża się do nas coraz większymi krokami, każdy myśliwy zaczyna coraz częściej rozglądać się za odzieżą zimową na polowania. Nie jest to wcale takim prostym zadaniem. Na rynku znaleźć można dużo różnorodnych zestawów ubrań, przy czym nie zawsze do końca wiadomo, które będą najlepsze. Można znaleźć także ubrania z ogrzewaniem, które zapewniają dodatkowy poziom komfortu termicznego. Trzeba będzie jednak przyjrzeć się dość dokładnie wszystkim rozwiązaniom w tym zakresie. Chodzi w końcu o to, aby znaleźć idealną odzież na sezon zimowy, w przystępnej cenie, a do tego wygodną i komfortową.

Nowoczesne ubrania z ogrzewaniem jako idealne rozwiązanie na zimę.

Obecnie jeśli chodzi o odzież zimową dla myśliwych, prym wiodą producenci ze Skandynawii. Firmy takie jak Harkila, czy też Fjall Raven, w zasadzie nie mają sobie równych. Wypuszczane przez te firmy kurtki, czy też spodnie, gwarantują wysoki poziom komfortu termicznego, jak również bezpieczeństwo w lesie.

Pojawiały się ostatnio jednak nowoczesne ubrania z ogrzewaniem, które mogą nieco na rynku zimowej odzieży myśliwskiej zamieszać. Są to nowoczesne, lekkie, cienkie ubrania, wyposażone w małe grzałki. Odzież jest wykonana z kompozytów węglowych, zaś grzałki zasilane z powerbanków. Ubrania nadają się do prania. Nie jest wcale łatwo doprowadzić do ich uszkodzenia, czy to w pralce, czy to podczas intensywnej eksploatacji. Na rynek dostarczane są przez firmę Nordic Heat. W ofercie firmy znajdziemy bluzy grzejące, spodnie, kamizelki, rękawice, a nawet siedzisko. Na pełnym naładowaniu, można cieszyć się dodatkowym ogrzewaniem aż do 6 godzin. Jest to wystarczająco długi okres czasu. Tym bardziej, iż nie musimy przecież cały czas korzystać z ogrzewania. Kiedy maszerujemy jest to zbędne, gdyż organizm sam wydziela ciepło. Ogrzewanie będziemy włączać dopiero w momencie, kiedy przez dłuższy czas znajdujemy się w bezruchu.

Gdzie kupić ubrania z ogrzewaniem Nordic Heat?

Oczywiście ubrania z ogrzewaniem znajdziemy w profesjonalnych sklepach myśliwskich. Zarówno w tych stacjonarnych jak również w internetowych. Trzeba jednak przygotować się dość spore wydatki. Poszczególne elementy odzieży grzejącej, będą nas kosztować od 250 pln, do nawet tysiąca złotych. Jest to w sumie na rynku całkowita nowość, wykorzystująca najnowsze technologie, toteż nie powinno nas dziwić, iż ceny są ustanowione na tak wysokim poziomie. Koszty produkcji tego typu ubrań grzejących z całą pewnością do najniższych nie należą. Generalnie jest to odzież przeznaczona dla profesjonalistów, którzy wiele godzin dziennie spędzają w lesie. Początkujący myśliwi, którzy w trakcie zimy wybiorą się sporadycznie na polowanie, raczej nie musza inwestować takich pieniędzy. Będzie im to po prostu zbędne. Niemniej jednak jako ciekawostkę, można zakupić grzejące rękawice, czy też grzejące wkładki do butów. Będzie to najtańsze rozwiązanie, a już pozwoli podnieść znacznie komfort w trakcie zimowego polowania.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page