Nowoczesne pompy Evak Hippo do ścieków i wody silnie zabrudzonej.

Pompowanie wody silnie zabrudzonej czy też wręcz ścieków, wymaga zastosowania odpowiedniej klasy pomp zatapialnych, które nie będą tak łatwo się zatykać jak inne pompy. Powinny być to pompy wydajne, mocne i o stosunkowo dużym, wolnym przelocie wirnika. Dzięki temu będą miały możliwość, pompować nie tylko samo medium, ale także większe ciała stałe w nim zalegające. Wśród wielu tego typu rozwiązań, dostępnych obecnie na rynku, bez wątpienia jednym z ciekawszych są pompy Evak Hippo. Warto przyjrzeć się tym pompom nieco bliżej, bowiem w wielu przypadkach będą rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym. Rozwiązaniem sprawdzającym się najlepiej z wszystkich innych, możliwych do zastosowania pomp zatapialnych.

Parametry techniczne pomp Evak Hippo.

Najważniejszą kwestią w tym przypadku są oczywiście parametry techniczne pomp Evak Hippo, które należą do zdecydowanie najlepszych w tym przedziale cenowym. Pompy charakteryzują się bardzo dobrym poziomem wydajności w przedziale 300-1100 l/min. Oczywiście wynik wydajności jest zależny od konkretnego modelu posiadanej pompy. Musimy bowiem pamiętać, iż pompy zatapialne Evak Hippo do ścieków występują w kilku różnych wariantach wykonania. Są to pompy w zakresie 0,37 kW dla najmniejszej jednostki 230V, aż do pomp o mocy 2,2 kW przy silnikach trójfazowych. Mamy więc możliwość swobodnego doboru pompy, zgodnie z naszymi potrzebami w tym zakresie.

Mamy tutaj także nowoczesny wirnik otwarty typu SuperVortex, który jest dodatkowo wyważony dynamicznie, celem zmniejszenia obciążania łożysk podczas pracy pompy. Od strony pompowanego medium mamy do czynienia z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym z węglika krzemu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie pompy przed przeciekaniem. Znajdziemy tutaj także automatyczne zabezpieczenie termiczne, szczelne zadławienie kablowe. Ostatecznie można także dostać pompy w wersji z wyłącznikiem pływakowym, co ułatwia stały montaż pompy w zbiorniku.

Zastosowanie pomp Evak Hippo

Pompy Evak Hippo, niezależnie od danego modelu, idealnie sprawdzają się w zastosowaniach związanych z pompowaniem wody brudnej, silnie zabrudzonej, z ciałami stałymi, czy też z elementami włóknistymi. Wirnik jest wykonany z materiałów odpornych na ścieranie, a więc woda zabrudzona piaskiem czy też płuczką bentonitową, nie będzie dla pompy stanowić większego problemu.

Pompy te idealnie nadają się do pracy w studzienkach ściekowych. Można je skutecznie wykorzystać w pracach odwodnieniowych w branży budowlanej. Nadają się do odwadniania budynków, zbiorników przemysłowych, zalanych wykopów budowlanych. Jest to jednostka bardzo uniwersalna, która sprawdzi się zarówno w domowych warunkach jak i w przypadku firm. Najważniejsze jest tutaj to, aby prawidłowo dobrać moc i wydajność pompy w zależności od planowanego zastosowania. Pozwoli to na zapewnienie sobie długiego okresu żywotności pompy, gdyż nie będzie ona nadmiernie eksploatowana w warunkach przekraczających jej możliwości.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page