Nowoczesne maty antyerozyjne Polymat

Realizacja nowo budowanych dróg i autostrad, wymaga obecnie zastosowania najnowocześniejszych technologii. Jednymi z takich rozwiązań są materiały geosyntetyczne, które na chwilę obecną robią prawdziwą wręcz furorę w budownictwie drogowym i nie tylko. Bardzo często wykorzystywane będą także nowoczesne maty antyerozyjne Polymat. Są to bowiem materiały zapewniające wstrzymanie procesu erozji gleby do czasu ukorzenienia się roślinności. Tego typu rozwiązania pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z utrzymaniem infrastruktury drogowej. Charakteryzują się wieloma zaletami, o których warto sobie nieco szerzej powiedzieć.

Gdzie stosowane są maty antyerozyjne Polymat?

Maty antyerozyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie powstrzymanie procesu naturalnej erozji. W przypadku budownictwa drogowego czy też kolejowego, będziemy mieć bardzo często do czynienia z takim zagrożeniem. Sztuczne nasypy wzdłuż dróg i linii kolejowych będą w znacznym zakresie narażone na erodowanie. Przede wszystkim w wyniku opadów atmosferycznych. Będą one wypłukiwać glebę i zmywać ją w dół, powodując zamulanie całej infrastruktury drogowej. Powoduje to kolejne koszty związane z oczyszczaniem odpływów wodnych wzdłuż drogi. Bez tego autostrady i nowego drogi nie byłyby zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi. Najczęściej maty antyerozyjne Polymat będą stosowane w przypadku:

  • Wszędzie tam, gdzie trzeba zabezpieczyć roślinność i glebę przed erozją.
  • Brzegów rzek, jezior, sztucznych zbiorników wodnych
  • Nasypów drogowych
  • Konstrukcji z gruntów zbrojonych
  • kanałów przeciwpowodziowych.
  • Pokryć składowisk odpadów komunalnych.

Generalnie można powiedzieć, iż mamy tutaj do czynienia z dość szerokim zastosowaniem mat antyerozyjnych.

Czym charakteryzują się maty antyerozyjne Polymat?

Maty antyerozyjne Polymat, to trójwymiarowe maty produkowane ze wzmocnionych włókien polipropylenowych. Są bardzo elastyczne, dzięki czemu ich układanie staje się wyjątkowo proste. Dopasowują się one do podłoża. Są także bardzo wytrzymałe, odporne chemicznie i biologicznie. Są również nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Mogą być stosowane w elementach mających bezpośredni kontakt z wodą pitną. Można więc powiedzieć, iż maty antyerozyjne Polymat, to wyjątkowo dobre geosyntetyki. Pozwalają nam osiągnąć bardzo dobre efekty w zakresie powstrzymania procesu erozji.

Jednym słowem maty antyerozyjne stanowią doskonałe uzupełnienie innych technologii w nowoczesnym budownictwie technicznym. Pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji budowanych obiektów. Zapewniają także trwałe utrzymanie roślinności we wczesnej fazie wzrostu. Można stwierdzić, iż dodatkowe koszty związane z ich montażem bardzo szybko będą się w większości przypadków zwracać.

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page