Nowe akwarium

Około rok temu wpadłem na genialny pomysł, że kupię sobie do domu akwarium. Co prawda nigdy wcześniej nic nie hodowałem, byłem jednak przekonany, że tym razem uda mi się bez najmniejszego problemu. Oczywiście moje aspiracje i marzenia szybko zderzyły się ze smutną rzeczywistością. W całym domu unosił się nieprzyjemny zapach roślin wodnych. Dodajmy, że zapach ten bywa naprawdę nieprzyjemny….

akwariumCóż, chcąc nie chcąc musiałem w końcu zasięgnąć wiedzy specjalistycznej. Udałem się do pobliskiego sklepu zoologicznego i zapytałem tam czy jest możliwa neutralizacja takich zapachów. Odpowiedź była jednak długa… I nie dawała mi pełnej odpowiedzi. W końcu postanowiłem, że sprawdzę wszystko w internecie. Internet na szczęście rozwiał wszelkie moje wątpliwości – potrzebne są mi filtry węglowe, które zamontuję w moim akwarium – ponoć z zyskiem nie tylko dla mojego nosa, ale również dla samych rybek.

W końcu zdecydowałem się na zakup, rzecz jasna w internecie. Kiedy paczka doszła już nie mogłem się doczekać. Montaż, okazało się, że wcale nie jest to tak trudny jak mogłoby się wydawać studiując internet. Kiedy miałem już wszystko gotowe znów nakarmiłem rybki do syta i przewietrzyłem całe pomieszczenie – żeby się później „nie denerwować”. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Filtr faktycznie filtruje wodę w sposób nie tylko niemalże bezgłośny, ale co najważniejsze skuteczna neutralizacja zapachu jest tu zapewniona.

Nie wiem w jaki sposób montaż filtra wpłynął na zdrowie moich rybek, jestem jednak przekonany, ze doskonale wpłynął na moje zdrowie – przede wszystkim psychiczne. Dzięki temu, że zamontowany filtr działał sobie spokojnie ja nie muszę już wietrzyć domu co godzina, rybki mają się świetnie i wszystko wskazuje na to, że kiedy ten się zużyje pobiegnę czym prędzej do sklepu kupić następny. Teraz już sobie nawet nie wyobrażam jak mógłbym z niego nie korzystać!

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page