Nieprzyjemne wiosenne dolegliwości

Wiosna kojarzy nam się zazwyczaj z pięknym czasem. Wszystko kwitnie, pogoda robi się coraz ładniejsza, przyroda budzi się do życia. My sami zaś mamy coraz więcej siły, ochoty i ogólnie jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do życia. Niestety często dokucza nam uczucie niedrożnego nosa, suchy nos albo po prostu katar. Jaka jest jego przyczyna?

Przyczyny niedrożnego nosa

Oczywiście najprostszą chyba przyczyną jest suche powietrze – mało wietrzymy, ciągle włączamy kaloryfery. Co więcej – wiosną rośliny zaczynają pylić, my spożywamy wiele owoców i warzyw, czego efektem są często nawet przejściowe alergie.

Należy jednak pamiętać, że bardzo często za niedrożny nos odpowiadają infekcje górnych dróg oddechowych. Jakie? Oczywiście najczęstszą wiosenną infekcją jest znane nam wszystkim przeziębienie Jest to infekcja wirusowa o raczej łagodnym przebiegu, której objawami są: ból głowy, gardła, zmęczenie, katar, kaszel, stan podgorączkowy. Tu stosujemy zazwyczaj tylko leczenie objawowe.

Należy jednak wiedzieć, że katar występuje także w przypadku cięższych infekcji. Zaliczyć do nich można przede wszystkim grypę. Tu już objawy są poważniejsze: gorączka – często wysoka, ból głowy, uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśni, suchy kaszel. W przypadku grypy należy już zwrócić się do lekarza. Dowiedź się więcej o infekcjach górnych dróg oddechowych z strony http://www.rinozine.pl/zastosowanie/infekcje-nosa/

Inne choroby, w których często spotkamy również katar to na pewno zapalenie gardła czy zatok.

 

Higiena nosa

Bez względu na to, co jest przyczyną niedrożnego nosa – nie jest to przyjemny objaw. Nawet jeśli odpoczywamy w domu na zwolnieniu chcemy poczytać coś, obejrzeć, a ciągły katar nam w tym przeszkadza. Aby poradzić sobie z nim można przede wszystkim zadbać o to, aby pomieszczenie było wywietrzone i odpowiednio nawilżone. Można zakupić profesjonalny nawilżacz powietrza, ale także mokra szmatka rzucona na kaloryfer spełni swoją funkcję.

Dobrym pomysłem są także inhalacje z roztworu soli albo wodą z dodatkiem różnych olejków eterycznych. Warto również dbać o to, aby skóra dookoła nosa nie wysychała. Tu świetnie sprawdzą się zwykłe kremy nawilżające, którymi możemy posmarować skórę dookoła, zapobiegając jej przesuszeniu.

Spray do nosa Rinozine

Warto również rozważyć zakup preparatu o nazwie Rinozine. Jest to spray zawierający w składzie sól morską. Pomaga on w udrożnieniu nosa, wspomaga nawilżenie jamy nosowej. Co więcej – zmniejsza obrzęk redukując tym samym przekrwienie. Te wszystkie działania wpływają na złagodzenie stanu zapalnego, co z kolei umożliwia nam swobodne oddychanie pełną piersią!

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page