Niepowtarzalna biżuteria za grosze

Do rękodzieła trzeba mieć cierpliwość. Ale mimo pewnych niepowodzeń na starcie, robienie biżuterii może sprawić ogromną przyjemność i satysfakcję. Nawet nie potrzeba specjalnych zdolności manualnych, żeby cieszyć się uniwersalną i jedyną w swoim rodzaju bransoletką, czy naszyjnikiem.

woreczki na lawendęWystarczy pomysłowość, wyobraźnia i trochę czasu, a także jak wcześniej wspomniałam sporo cierpliwości. Szczególnie, jeśli chcemy naszą biżuterię nie tylko nosić, ale również sprzedawać innym. Rozkręcenie takiego biznesu nie musi być trudne, ale trzeba mocno się wyróżnić, z racji powszechności biżuterii rękodzielniczej na rynku. Sposobem na to może być dopracowanie do perfekcji jednej z bardziej wymagających technik, za którą niewiele osób się zabiera, stworzenie unikalnego stylu, czy skupienie się tylko na robieniu danego elementu biżuterii, np. tylko naszyjników. Dodatkowym atutem będzie umożliwienie klientom dokonywania indywidualnych zleceń i personalizowanie biżuterii, jak też szeroki wybór jeśli chodzi o wzory czy kolory, z których stworzymy dane dzieło.

Co do technik, możemy się specjalizować w biżuterii z koralików i tworzyć szydełkowo-koralikowe sznury. Możemy podjąć się też trudnej sztuki sutaszu, czy spróbować filcowania. W każdym z tych przypadków będą nam potrzebne pewne podstawowe sprzęty i materiały. Na jakąkolwiek technikę byśmy się nie zdecydowali, powinniśmy zaopatrzyć się w pistolet do kleju na gorąco, czy klej „super glue”, aby podkleić np. gotowe dzieło ze sznurków sutasz. Przydadzą się również nożyczki oraz okrągłe szczypce, co ułatwi nakładanie ogniwek/kółeczek montażowych, które również są niezbędne. Potrzebne będą też karabińczyki/zapięcia do bransoletek, czy naszyjników, jak również bigle, czy sztyfty, jeśli chcielibyśmy robić kolczyki. Na zakończenie, trzeba pamiętać o końcówkach. Najbardziej uniwersalne będą te okrągłe, do wklejania. Pomocny będzie również organizer, a także woreczki ozdobne, jeśli chcielibyśmy dać biżuterię w prezencie albo ją sprzedać. Przypominają one wyglądem woreczki z lawendą, którą również można załączyć do biżuterii, jako znak rozpoznawczy.

W to wszystko nie trzeba inwestować aż tak wiele, jeśli zakupimy materiały przez internet. Tu trzeba jednak brać pod uwagę koszty przesyłki, więc jeśli już robimy zakupy, to lepiej jak zaplanujemy swoje projekty na przyszłość i zamówimy wszystkiego więcej. W tym wypadku trzeba dokładnie sprawdzać parametry i wymiary, żeby nie rozczarować się po rozpakowaniu paczki i nie stwierdzić, że coś jest za małe i do niczego się nie nadaje. Dzięki wcześniejszym pomiarom i planowaniu, zaoszczędzimy pieniądze i nie stworzymy sobie niepotrzebnego bałaganu w organizerze.

Rękodzieło to wspaniała przygoda i bardzo przydatne umiejętności, które możemy wykorzystać na co dzień. Ćwicząc zręczność palców, przy pracy z małymi elementami, bez problemu będziemy mogli później sprawnie przyszyć guzik, czy ozdobić paznokcie.

Artykuł z kategorii Gadżety
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page