Naprawa pralki w Rybniku

Każdego z nas prędzej czy też później spotka przykra sytuacja w postaci uszkodzonej pralki czy tez innego sprzętu AGD, bez którego trudno się dziś w ogóle obejść. Wielu w takich momentach machinalnie zaczyna szukać oszczędności, aby jak najszybciej dokonać zakupu nowego sprzętu, niemniej jednak nie zawsze jest to konieczne. Zawsze można w pierwszej kolejności spróbować naprawić urządzenie, szczególnie jeśli jest stosunkowo nowe. W takich bowiem przypadkach wyrzucenie go to zwykła strata pieniędzy. O tym czy warto naprawiać oraz jakie jest zapotrzebowanie na tego typu usługi rozmawiamy z Władysławem Kądziołką, wieloletnim pracownikiem w Instytucie Badań Jądrowych obecnie Narodowym centrum Badań Jądrowych, który na chwilę obecną prowadzi własną firmę świadcząc właśnie usługi naprawy sprzętu AGD w Rybniku.

Agdelmix-Władysław-Kądziołka-1024x683

Redakcja: Czy faktycznie istnieje na lokalnym, rybnickim rynku zapotrzebowanie na usługi serwisu sprzętu AGD?

Władysław Kądziołka: Oczywiście że istnieje. Świadczy o tym chociażby fakt, iż od kilku ładnych lat z dobrym powodzeniem prowadzę swoją firmę AGDELMIX.

R: Jak Pan myśli? Skąd takie zapotrzebowanie?

W.K.: Przede wszystkim stąd, iż bardzo często kupujemy sprzęt ze średniej półki cenowej, a ten lubi się zepsuć tuż po zakończeniu gwarancji. Skoro jednak wydaliśmy 1200 PLN na pralkę, to przecież nie wyrzucimy jej na śmietnik po 2-3 latach eksploatacji. Dlatego większość ludzi w pierwszej kolejności decyduje się na wezwanie fachowca, który stwierdzi, czy dany sprzęt warto naprawić.

R: Fachowca? Czyli Pana? (śmiech)

W.K.: Niekoniecznie mnie. W naszym mieście jest o wiele więcej serwisantów sprzętu AGD, a niektórych znam nawet osobiście i są to świetni fachowcy.

R: Jakie urządzenia naprawia Pan najczęściej?

W.K.: Trudno powiedzieć. W zasadzie to naprawiam praktycznie wszystko co wpadnie mi w ręce. Jedną ze sztandarowych usług w mojej ofercie jest naprawa płyt indukcyjnych Rybnik, która realizowana jest naprawdę przez niewielu specjalistów z racji dość sporego poziomu komplikacji. Poza tym bardzo często realizowana jest też naprawa pralek Rybnik, naprawa okapów, zmywarek, kuchenek mikrofalowych. W zasadzie to można powiedzieć, iż wszystkiego po równo. Jeśli nawet czasem naprawię kilka pralek z rzędu, to potem i tak wszystko się wyrównuje.

R: Czyli można powiedzieć, iż każdy sprzęt AGD psuje się mniej więcej równomiernie i równomiernie wymaga naprawy?

W.K.: Dokładnie tak.

R: Czy zdarzają się naprawy nie do zrealizowania?

W.K.: Oczywiście. Czasem realny koszt naprawy jest zbyt wysoki w stosunku do kosztu zakupu nowego urządzenia. W takich przypadkach zawsze odradzam klientowi naprawę i polecam zakup nowego sprzętu, co zawsze wiąże się z gwarancją.

R: Skoro już przy gwarancji jesteśmy. Udziela pan gwarancji na wykonane przez siebie naprawy?

W.K.: Oczywiście że udzielam. Rzecz jasna tylko na części i funkcjonalność którą naprawiałem. Nie można powiedzieć, iż miesiąc później w danej pralce nie zepsuje się zupełnie inny element. Jednakże najczęściej w poszczególnych urządzeniach, psują się stale te same podzespoły. W momencie kiedy dokonam naprawy i wszystko posprawdzam, upewnię się, że będzie działać jak należy, oddaję klientowi naprawiony sprzęt AGD i daję mu gwarancję, że element ten przy odpowiedniej eksploatacji będzie działać poprawnie.

R: Gwarancję na jak długo?

W.K.: To zależy od danego elementu. Czasami to kilka miesięcy, Czasami rok, a czasami nawet dłużej.

R: A co jeśli w czasie obowiązywania gwarancji dany element się uszkodzi?

W.K.: To oczywiste. Zgodnie z gwarancją naprawiam na własny koszt. Nikt przecież nie mówi, że jestem jasnowidzem. Jestem tylko elektronikiem, który posiada większą wiedzę na temat funkcjonowania sprzętu AGD skutkiem czego potrafię go naprawiać, ale zawsze mogę się też pomylić. Jesteśmy tylko ludźmi.

R: To fakt. Na koniec jeszcze tylko pytanie najbardziej interesujące czytelników. Koszty naprawy sprzętu AGD.

W.K. Trudno mówić o kosztach, skoro nie wiemy co ma być naprawione. Z reguły w moim przypadku wygląda to tak, iż na terenie Rybnika dojeżdżam do klienta za darmo. Następnie w cenie 50 PLN przeprowadzam oględziny. Czasem jestem w stanie stwierdzić uszkodzenia na miejscu, a czasami niestety będę musiał sprzęt zabrać na warsztat. Kiedy stwierdzę poziom uszkodzeń informuję klienta drogą telefoniczną o tym, jak to wszystko wygląda i ile będzie kosztować naprawa, oraz ile czasu zajmie. Tutaj też, w przypadku zbyt wysokich kosztów naprawy z góry klientom doradzam rezygnację z naprawy. Jest mi trudno z miejsca powiedzieć, ile kosztują poszczególne naprawy. Czasem będzie to 100 PLN, czasem 50 PLN a czasem 300 PLN. Nie da się tego na sztywno ustalić, gdyż wszystko zależy od poziomu i rodzaju uszkodzeń.

R: Dziękuje bardzo za rozmowę.

W.K. : Ja również. Do zobaczenia.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page