Nałogi a efekt odchudzania

otyłośćNa to, czy odchudzanie będzie przebiegać w sposób przyjemny i przyniesie pożądane efekty, czy też okaże się zbyt wysoko postawioną poprzeczką, decyduje jak wiadomo ogromna ilość czynników. Często jednak pojawiają się wśród osób zrzucających kilogramy pytania odnośnie tego, jak szybko schudnąć przy nałogach. Czy palenie papierosów ma wpływ na skuteczne odchudzanie? Czy spożywanie alkoholu rzeczywiście jest surowo wzbronione podczas przebywania na diecie? Warto przyjrzeć się tej sprawie trochę bliżej, bo powszechnie znane odpowiedzi na te pytania niestety nie są w stu procentach prawidłowe.

Czy można pić alkohol na diecie?

Nie ulega wątpliwości, że picie wszelkiego rodzaju trunków, zawierających mniejsze lub większe stężenie alkoholu, jest czymś niezwykle popularnym. Bo płyny te sięga się przy okazji imprez, spotkań ze znajomymi czy wznoszeniu toastów. Wiadomo też, że występuje coś takiego jak „mięsień piwny”. Czy więc spożywanie alkoholu na diecie zniszczy całe odchudzanie? Otóż nie do końca. Powodem, dla którego alkohol uważany jest za produkt zakazany, jest przede wszystkim jego wysokokaloryczność. Dla przykładu, puszka piwa zawiera około trzystu kalorii, natomiast szklanka niektórych likierów to nawet osiemset kalorii! Jeżeli pragnie się więc sięgnąć po alkohol na diecie, trzeba go po prostu uwzględnić w swoim dziennym jadłospisie. Alkohol nie jest uzupełnieniem płynów, należy go traktować jako kolejna porcja kalorii, która może zadecydować o tym, czy odchudzanie przyniesie efekty, czy też nie.

Tycie po odstawieniu papierosów

Skuteczne odchudzanie a palenie papierosów to trochę bardziej skomplikowana sprawa, która budzi mieszane uczucia zarówno wśród osób odchudzających się, jak i wśród dietetyków. Znany jest bowiem fakt, że przeważnie po rzuceniu tego nałogu organizm tyje. Powód jest prosty. Człowiek bez papierosa musi zająć czymś dłonie, szuka zastępstwa, więc sięga po przekąski. To z kolei zwiększa liczbę przyjmowanych kalorii. Nikotyna sama w sobie zmniejsza apetyt, co także ma wpływ na ilość przyjmowanych posiłków.

Wejdź tutaj i dowiedz się więcej o najlepszych sposobach na pokonanie zbędnych kilogramów.

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page