Najpopularniejsze rodzaje turniejów pokerowych

poker na żywoGra w pokera jest w Polsce zresztą jak i na całym świecie bardzo popularna dlatego też sam poker doczekał się wielu różnych rodzai i wariantów rozgrywki.

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych turniejów pokerowych jest w chwili obecnej Sit & Go, który nie ma z góry narzuconego czasu rozpoczęcia. Jak łatwo się domyśleć turnieje te ze względu na swoją specyfikę najczęściej rozgrywane są online. Przebieg całego turnieju Sit & Go jest identyczny jak klasyczne turnieje pokerowe freeze out.

Drugim rodzajem turnieju jest wspomniany powyżej Freeze out, w którym to każdy stół ma z góry określony limit graczy. Limit ten wynosi zazwyczaj 10,9 graczy chociaż zdarzają się również turnieje w których gra się w sześć osób. W momencie kiedy odpadają kolejni gracze, w celu wyrównania liczby graczy przenosi się ich z większych stołów do tych które liczną mniejszą liczbę uczestników. Kiedy odpadnie duża ilość graczy i pozostaje tylko jeden stół to wówczas toczy się decydująca rozgrywka przy stole finałowym.

Dużą popularnością cieszą się również turnieje shoot-out, w których to na początku gry na każdych stołach siedzi identyczna liczba graczy. Jednak w odróżnieniu do turnieju freeze out, gracze walczą tutaj wyłącznie w obrębie własnego stołu, do momentu aż pozostanie przy danym stoliku tylko jeden gracz. Wszyscy zwycięzcy z poszczególnych stolików awansują do kolejnej rundy, gdzie gra ma identyczny przebieg do momentu, aż pozostanie jeden finałowy stołek. Na początku każdej nowej rundy gracze startują zawsze z identyczną ilością żetonów jaką posiadali na początku poprzedniej rundy. Każdy turniej shoot-out ma określoną liczbę rund.

Istnieją również turnieje pokera o nazwie rebuy, w których to z kolei gracze mają możliwość podczas rozgrywki dokupienia żetonów. Oczywiście dokupywanie żetonów jest możliwe wyłącznie do pewnego momentu.

Turnieje online, poker na żywo, strategie pokerowe – te i wiele innych informacji o pokerze znajdziesz w serwisie pokerowych PokerBreakLIVE.pl. Zapraszamy!

Artykuł z kategorii Rozrywka

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page