Najlepszy wybór? Prywatny dom opieki dla seniora!

Domy opieki są to ośrodki, gdzie mieszkają osoby starsze. Osoby takie nie mogą mieszkać samodzielnie, a rodzina często nie dysonuje odpowiednimi warunkami mieszkaniowymi, by przyjąć seniora do siebie. Polskie społeczeństwo się starzeje. Zwiększa się wiec zapotrzebowanie na tego typu placówki. Domy opieki dzielą się na dwa rodzaje. Może to być prywatny dom opieki lub publiczny.

najlepszy dom dla seniora - prywatny dom opiekiPubliczne domy opieki prowadzi pomoc społeczna. Opłata za pobyt jest pobierana z renty lub emerytury. Pozostała część kwoty pokrywana jest najczęściej przez gminę. Prywatny dom opieki finansowany jest zaś wyłącznie ze środków pensjonariuszy i ich rodzin. Czas oczekiwania na przyjęcie jest krótszy niż w ośrodkach publicznych. Domy prywatne posiadają również wyższy standard. Najczęściej położone są w spokojnej okolicy i niedaleko lasu. Czego przykładem jest ten prywatny dom opieki – http://spokojnaoaza.com.pl/ – Kraków znajduje się od niego tylko piętnaście kilometrów, a leży on w otoczeniu Ojcowskiego Parku Narodowego, w cudownym i cichym miejscu. W domu tym znajduje się m. in. biblioteka, pokoje dzienne czy piękny ogród.

W zależności od poziomu takiego domu, można w nim znaleźć salę rekreacyjną do ćwiczeń, duże przestrzenne pokoje dzienne (idealne na spotkanie przy kawie lub herbacie), wiele cennych udogodnień jak ogródek, tarasy i balkony, a nawet własną kaplicę. Dostępna jest tam opieka medyczna, usługi pielęgniarek i rehabilitantów. Prywatny dom seniora to z reguły nowocześnie urządzone budynki. To również wygoda w przemieszaniu się. Domy są czyste i nie przepełnione. Pensjonariusze rozmawiają ze sobą i nawiązują nowe znajomości. Spędzają wspólnie urodziny, imieniny i święta.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page