Najlepszy dostawca gazu ziemnego w Polsce

Gaz ziemny zwany również błękitnym paliwem jest to rodzaj paliwa kopalnego pochodzenia organicznego. Gaz ten znajduje się w skorupie ziemskiej. Najczęściej pokłady gazu ziemnego występują razem z ropą naftową i węglem kamiennym. W Polsce gaz ziemny wydobywa się głównie na Podkarpaciu i Zapadlisku Podkarpackim.

gaz ziemny dostawcy

Na przełomie 2015/2016 wydobycie gazu w Polsce zaspokajało 1/3 zapotrzebowania na ten gaz, reszta była importowana głównie z Rosji. Gaz ziemny możemy podzielić ze względu na 3 parametry i będą to:
– ze względu na zawartość składników węglowodorowych,
– ze względu na zawartość azotu,
– ze względu na zawartość siarkowodoru (siarki).

Największym producentem gazu ziemnego w Europie Północnej jest Norwegia, która bogaci się dzięki złożom pod dnem Morza Norweskiego oraz Północnego. Zapewniają one bezpieczeństwo energetyczne temu nordyckiemu państwu oraz stałe dochody, które dzięki wcześnie przyjętym założeniom politycznym w całości są przeznaczane na modernizację norweskiej gospodarki. Gaz ziemny jako produkt, na który jest duży popyt kreowany przez społeczeństwo ma duże odbicie czy to w polityce krajowej czy międzynarodowej. Gaz jest głównym temat sporów między Polską, Rosją, a Niemcami co prowadzi do niemałych konfliktów. Rosja jako główny dostawca gazu ziemnego do Polski planował zbudować bezpośredni kanał do Niemiec, który przechodziłby przez Morze Bałtyckie, a nie jak jest aktualnie czyli przez terytorium Polski. Jak nie wiadomo dlaczego Polska ma z tym problem to wiadomo, że chodzi o pieniądze, i taka jest rzeczywistość.

Jeśli Rosja chce przez nasze państwo prowadzić gaz to raz, że musi nam za to zapłacić, a dwa to mamy ścisły dostęp do tego ile tego gazu jest transportowanego do Niemiec. Gdyby Rosja wybudowała kanał przez Morze Bałtyckie to Polska straciłaby pieniądze i jeśli Rosja wpadła by w konflikt z Polską to mogłaby nas ukarać mniejszą dostawą gazu, a tak to jesteśmy bezpieczny. Póki co są plany i początki, a co będzie dalej to czas pokaże.

Jeśli chodzi o polski rynek to konkurencja dostawców jest duża i prześcigają się w marketingu i cenach żeby tylko zachęcić klientów do korzystania ze swojej oferty. Co pokazują badania od 2011 roku kiedy rynek gazu stał się bardziej liberalny to już 108 tysięcy Polaków zdecydowało się na zmianę dostawy gazu. Praktycznie każdy z nas korzysta z gazu, bo wchodzą co prawda i kuchenki elektryczne i piece gazowe idą w niepamięć to i tak Polska jest jeszcze krajem gdzie ten gaz jest był i będzie bardzo powszechny, nawet kiedy jest on niebezpieczny dla zdrowia i życia naszych rodzin jeśli z niego korzystamy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dostawcy gazu zimnego onico-energia.pl.

Artykuł z kategorii Pozostałe

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page