Najlepsze na rynku tynki

Tynki gipsowe charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na pękanie. W tynkach gipsowych nie występują mikropęknięcia, z racji tego, że gips jest bardzo elastycznym surowcem i co najważniejsze w procesie wysychania nie dochodzi do jego kurczenia. Tynki gipsowe układa się w jednej warstwie i trzeba niestety poświęcić nieco czasu na jego perfekcyjne wyschnięcie. Szacuje się, że tynki o grubości 1,5 cm w naturalnej wentylacji schną do 2 tygodni. Powierzchnia tynków gipsowych jest przeważnie jasno kremowa, chociaż na naszym rynku są również tynki białe. Warto pamiętać również i o tym, że na naszym rynku dostępne są tynki gipsowe twarde oraz lekkie. Jak łatwo się domyśleć gipsy lekkie są o wiele podatniejsze na wgniecenia i uszkodzenia fizyczne.

Popularne tynki cementowo-wapienne w odróżnieniu od tynków gipsowych, posiadają naturalne skłonności do mikropęknięć. Jak powszechnie wiadomo cement jest surowcem budowlanym, który kurczy się powodując mikropęknięcia na skutek powstawania naprężeń podczas wysychania. Tynki cementowo-wapienne są najczęściej dwu lub trzywarstwowe. Tynk ten schnie również zdecydowanie dłużej od opisanych wcześniej tynków gipsowych. Szacuje się że tynki cementowo-wapienne o grubości 1,5 cm do pełnego wyschnięcia potrzebują około miesiąca. Powierzchnie tynków cementowo-wapiennych są szare, szorstkie i porowate.

Na naszym rynku coraz większym zainteresowaniem cieszą się tynki maszynowe, które z roku na rok są coraz tańsze i przyciągają coraz większe grono zwolenników. Cena tynków maszynowych uzależniona jest w dużej mierze od jakości materiału i oczywiście od kosztów samej robocizny. Tynki maszynowe od tynków ręcznych różnią się przede wszystkim sposobem nakładania na ścianę. Tynki maszynowe nakłada się na ściany oraz sufity za pomocą specjalnego urządzenia zwanego agregatem. Dzięki tej maszynie znacząco skraca się czas pracy, co niewątpliwie jest jej największym plusem.

Reklama: Tynki cementowo-wapienne Kraków – Inside System

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page