Czym się kierować, przy wyborze konta bankowego?

Na konto bankowe wpływa nasze wynagrodzenie, korzystamy z niego chcąc uregulować bieżące rachunki. Pojawia się zatem pytanie, czym się kierować przy wyborze konta, by spełniało ono oczekiwania?

Współcześnie konto bankowe to produkt, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawne rozliczanie się z kontrahentami czy dokonywanie płatności bezgotówkowych za nabyte produkty. Oferta banków w tym zakresie jest tak szeroka, że nawet nastolatkowie znajdą coś dla siebie, by móc uczyć się oszczędzania i dysponowania swoimi pieniędzmi. By jednak rachunek bankowy spełniał oczekiwania, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Opłaty – to najważniejszy punkt

Konto bankowe nie powinno być drogie w utrzymaniu. Oczywiście możesz zdecydować się na skorzystanie z takiego, za który otrzymasz po miesiącu rachunek z banku, ale czy jest sens przepłacać, gdy można oszczędzać? Zdecydowana większość banków oferuje nie tylko darmowe założenie rachunku, lecz także jego prowadzenie. Oferta najlepszych banków jest ukierunkowana również na to, by klient nie płacił za obsługę karty kredytowej.

Robisz przelewy czy korzystasz z gotówki?

Nie każdy za pomocą rachunku bankowego reguluje płatności. Zwłaszcza osoby starsze konto bankowe traktują jako chwilową „przechowalnię” gotówki. W zależności od twoich potrzeb, powinieneś sprawdzić, czy będziesz mógł zlecać przelewy, korzystać ze zleceń stałych czy wypłacać gotówkę bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dzięki temu twój rachunek w banku będzie funkcjonalny i praktyczny.

Intuicyjny w obsłudze system bankowości internetowej

Jeżeli zamierzasz regularnie korzystać z rachunku, by opłacać zakupy i zlecać przelewy, to zwróć szczególną uwagą na to, by konto bankowe posiadało intuicyjny w obsłudze system bankowości internetowej. Dzięki temu nie będziesz musiał dzwonić na infolinię czy też dowiadywać się, jak możesz rozwiązać problem z niemożnością poradzenia sobie z obsługą założonego rachunku bankowego. Jeżeli konto bankowe będzie intuicyjne w obsłudze, to korzystanie z niego będzie przyjemnością.

 

 

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page