Najczęstsze błędy w makijażu

lekcje makijażu krakówPanie w swoich codziennych (ale nie tylko!) makijażach popełniają wiele błędów. Często są to błahe uchybienia, które szybko można skorygować, ale nierzadko są one bardzo widoczne i trudno je wyeliminować.

Błąd I: Źle dobrany kolor podkładu

Jednym z najczęstszych makijażowych błędów jest nieodpowiednio dopasowany kolor podkładu do odcienia karnacji. Smugi i źle rozprowadzony fluid są przez to jeszcze bardziej widoczne. Jednolita, cera to podstawa udanego makijażu.

Jak skorygować błąd? Nigdy nie testuj fluidu jedynie na dłoni. Odcień skóry na twarzy może zdecydowanie się różnić! Jeżeli masz problem z równomiernym nałożeniem make-up’u, zaopatrz się w podkład mineralny. Jest to świetne wyjście dla pań, które zaczynają swoją przygodę z makijażem. Jednak nie nada się dla tych kobiet, które mają więcej do zamaskowania, ponieważ te podkłady mają średnie krycie. Do rozprowadzenia używa się pędzla.

Błąd II: Nieumiejętnie położony róż na policzkach

Kolejnym błędem jest źle nałożony róż na policzki. Różowe plamy po obydwu stronach twarzy z pewnością nie dodadzą Ci uroku!

Jak skorygować błąd? Jeśli nie masz wprawy w malowaniu się różem, postaw na bardziej naturalne kolory. Zaopatrz się również w skośny pędzelek, który z pewnością ułatwi Ci aplikację.

Błąd III: Zbyt mocno wydepilowane brwi

Brwi a’la Greta Garbo dawno już wyszły z mody. Teraz stawiamy na naturalność! Obejrzyj kilka pokazów mody, a sama się o tym przekonasz.

Jak skorygować błąd? W tym celu najlepiej udać się do sprawdzonej i doświadczonej kosmetyczki, która dokona korekty brwi i udzieli Ci wskazówek, jak zapuszczać włoski, aby otrzymać pożądany efekt. W domu ten błąd możesz skorygować za pomocą skośnego pędzelka i cienia do powiek (nie kredki!) – delikatnie zamaskujesz nimi drobne uchybienia.

Błąd IV: Posklejane rzęsy

Kolejnym bardzo nieestetycznym błędem są posklejane tuszem rzęsy. Sama dobrze wiesz, jak ten, wydaje się, drobny szczegół, może zepsuć efekt całego makijażu.

Jak skorygować błąd? Przede wszystkim zmień tusz! Zainwestuj w dobrą maskarę, która nie będzie sklejała Twoich rzęs. Lepiej dołożyć kilka złotych i cieszyć się profesjonalnym rezultatem make-up’u.

Większość z tych błędów, z mniejszym bądź większym trudem, jesteśmy w stanie wyeliminować. Jeśli jednak coś sprawia nam spory problem, warto udać się na lekcje makijażu Kraków. Nie należy ryzykować swoim wyglądem, lepiej oddać się w ręce profesjonalisty!

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page