Na co zwrcić uwagę wybierając walizkę dla siebie

Jeśli myślisz o czekającej cię podróży i na samą myśl o tym, że znowu musisz wyciągnąć sfatygowaną i mało przyjazną walizkę przeszywa cię niemiły dreszcz oznacza to, że konieczna jest po prostu zmiana walizki podróżnej, na taką, która spełni twoje oczekiwania. Nowoczesne, acz nie pierwszej nowości walizki na kółkach, wykonane z grubych materiałów i wzmocnione metalowymi stelażami dawno przestały być tymi, które warto posiadać.

Od kilku lat prym wiodą te, które zaskakują swoją lekkością, przy jednoczesnym zachowaniu słusznej wielkości. Unowocześnione, ułatwiają pakowanie i przemieszczanie się po zatłoczonych dworcach czy lotniskach. Podróż z nimi to prawdziwa przyjemność, która rozpoczyna się już od pakowania.

pucci5

Walizki miłe w podróży

Rzeczą oczywistą jest to, że walizkę dobieramy stosownie do długości wyjazdu i indywidualnych potrzeb. Powszechnie wiadomo, że Panie nawet na weekend potrafią zapełnić największy model, z kolei Panowie wprost przeciwnie. Istotnymi parametrami podczas wyboru jest więc pojemność i waga. O tej drugiej danej bardzo często zapominamy. Efekt jest taki, że po spakowaniu szarpiemy się z niemiłosiernie ciężkim kufrem, który pomimo kółek absolutnie nie chce z nami współpracować.

Zacznijmy od wielkości. Pamiętajmy, że wybierając się w podróż samolotem warto zastanowić się czy koniecznie chcemy płacić krocie za bagaż. Nowoczesne walizki kabinowe są tak zaprojektowane, by spełniły rygorystyczne wymagania linii lotniczych dotyczących bagażu podręcznego pozbawionego naliczania opłat, a jednocześnie mogły pomieścić niemałą część naszej garderoby.

Na tygodniowy wyjazd wystarczy nam walizka średnich rozmiarów, czyli taka, której pojemność mieści się w granicach 50 70 litrów, natomiast jeśli zamierzamy wyjechać na dłuższe wakacje zabierzmy ze sobą największy model, który proponuje nam od 90 do 130 litrów.

pucci6

Ważne, wewnętrzne parametry walizki

Wielu z czytających odpowie, że właśnie takie walizki ma w swoich zasobach, a pomimo to podrż nie należy do przyjemności. Kolejną, istotną rzeczą jest podział wnętrza walizki. Dla przykładu spjrzmy jak ten problem rozwiązały walizki podrżne Puccini, uznawane przez globtroterw za jedne z najlepszych na świecie. Po ich otwarciu zobaczymy dwie osobne komory w starych modelach niewiadomych marek mamy jedną wielką z gra dwoma kieszonkami. Tutaj oprcz dwch niezależnych komr są także liczne schowki i kieszonki ułatwiające sprawne pakowanie i przewożenie. Elastyczne pasy skutecznie przytrzymują odzież, a solidna konstrukcja zapobiega jej deformacjom. Te wewnętrzne detale zostały uzupełnione pd zewnątrz lekką konstrukcją, doskonałym zabezpieczeniem, ergonomiczną rączką. To zdecydowanie wzr tego jak wyglądają idealne walizki na kłkach, ktre warto wybierać.Sprawdź ofertę walizek podrżnych marki Puccini na stroniehttps://sklep.puccini.pl/walizki/walizki-srednie

Artykuł z kategorii Turystyka

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page