Na co zwracać uwagę przy zakupie oleju opałowego?

Olej opałowy jak wiemy jest paliwem, dzięki któremu nasze instalacje grzewcze w domu mogą pracować. Jednak do poprawnego i bezpiecznego korzystania z takiej instalacji konieczni są dobrzy oraz sprawdzeni dostawcy oleju opałowego. Podczas wyboru naszego dostawcy, musimy zwrócić uwagę na parę czynników.

Po pierwsze firma, która transportuje olej opałowy – Onico-Energia przykładowo – musi posiadać odpowiednie dokumenty. Nie powinniśmy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na cenę, ale też na działalność firmy na rynku. Im dłużej dana firma działa tym lepiej, świadczy to o doświadczeniu pracowników owej firmy. Mimo wszystko ważna jest również cena. Jeśli według nas jest za wysoka, nie należy wybierać takiej oferty, ponieważ może być to najzwyczajniej w świecie oszustwo.

Jednak za niska cena też powinna zwrócić naszą uwagę. Przy wyjątkowo niskich cenach, wyróżniających się od obecnej stawki musimy się trzymać z daleka, ponieważ olej ten może być wątpliwej jakości, bądź nielegalnie sprowadzany lub kupowany. Podczas kupowania oleju opałowego musimy pamiętać o tym że służy on tylko i wyłącznie do opału. Nie możemy go stosować jako olej napędowy, jest to niezgodne z prawem.

Podczas korzystania z oleju opałowego jako olej napędowy kara jest nakładana na nas oraz na sprzedawcę od którego kupowaliśmy olej. Podczas transportu olej opałowy pod wpływem temperatury może stracić swoją objętość. Transportowany jest on zazwyczaj przy ok. 28 ℃, a gdy temperatura na zewnątrz będzie niższa np. 18℃ straci on swoją objętość o około 1% (przy zamówieniu 1500 litrów strata wynosi 15 litrów).

Także musimy być przygotowani na takie ewentualności i nie mieć pretensji do dostawcy oleju opałowego, że przywiózł nam mniej oleju niż powinno być, po prostu temperatura zrobiła swoje. Więc jeśli chcemy kupować olej opałowy, należy zawsze wszystko dokładnie sprawdzić i upewnić się, że firma jest zaufana.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page