Montaż solid wood flooring – wskazówki

Profesjonalny montaż podłogi solid wood flooring to niezbędny warunek do jej wieloletniego użytkowania. Warto więc zapoznać się z kilkoma praktycznymi wskazówkami, tak aby po dokonaniu montażu cieszyć się podłogą przez wiele długich lat. W tym artykule dowiecie się między innymi jakie warunki są odpowiednie do montażu solid wood flooring.

Montaż drewnianych desek podłogowych solid wood flooring należy rozpocząć dopiero po skończeniu wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych w naszym domu, czy mieszkaniu. Pomieszczenie powinno być odpowiednio osuszone. Wymagane jest również, aby posiadało sprawny system wentylacji. Drzwi wewnętrzne w pomieszczeniach należy zamontować dopiero po ułożeniu podłogi. Ważna jest również temperatura otoczenia w, której będziemy kładli podłogę solid wood flooring. Optymalną temperaturą, w której montuje się taką podłogę, to temperatura pomiędzy osiemnastoma, a dwudziestoma trzema stopniami Celsjusza. Kluczowa jest również wilgotność i to zarówno wilgotność podłoża, jak i montowanej podłogi. Wilgotność podłoża cementowego, na którym montujemy podłogę nie może przekraczać 2% CM (zmierzone metodą karbidową), a podłoża anhydrytowego 0,5% CM.

Właściwe przechowywanie solid wood flooring.
Przed montażem podłogi powinniśmy sprawdzić czy paczki, w których przechowywane są deski nie uległy przypadkowemu uszkodzeniu w czasie transportu. Ważne jest, aby paczki z deskami solid wood flooring czt też parquet wood flooring otwierać dopiero bezpośrednio przed montażem, tak aby nie chłonęły wilgoci. W innym przypadku mogą ulec wypaczeniu i w efekcie będą niezdatne do ułożenia. powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia dostarczonych paczek, czy nie uległy uszkodzeniu w trakcie transportu. Nie otwierajmy paczek z deskami przed montażem ponieważ mogą wchłonąć wilgoć i odkształcić się. Wówczas takie deski nie nadają się do ułożenia. Paczki należy przechowywać w pozycji poziomej, gdyż inna pozycja może powodować odkształcenie.
Barwa i usłojenie.
Drewno jako materiał naturalny może nie być jednolity i mogą pojawić się deski o nieco innym ubarwieniu i słojach. Dlatego, też przed ich położeniem można je przejrzeć, tak aby położyć je w miejscach gdzie będą stały meble czyli tam gdzie podłoga jest niewidoczna.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page