Moje życie i radio dab

Ostatnio postanowiłem dokonać ciekawego zakupu, mianowicie kupiłem odbiornik DAB. Jest to dość ciekawe urządzenie, dzięki niemu mogę odbierać radio w dużo lepszej jakości. Oczywiście coś za coś, cena takiego odbiornika to kilkaset złotych, nie umywa się do zwykłego radia, które obiera sygnał analogowy. Mimo wydanych pieniędzy nie mogę narzekać, jestem pasjonatem różnego rodzaju muzyki, jeżeli słyszę jakieś szumy lub innego rodzaju odgłosy utrudniające słuchania jej to po prostu wyłączam je. Tak samo było z moim starym radiem. Doszło do tego, że postanowiłem słuchać radia tylko z Internetu, gdzie jakość jest bardzo wysoka. Po zakupie nowego sprzętu, nie było już trudności.

DAB – ciekawa technologia

Odbiornik DAB odbiera sygnały cyfrowe, jest to nowa forma radia, tak samo jak w przypadku telewizji. Cyfryzacja to nieunikniona rzecz, wcześniej czy później będzie standardem. Wadą tego rozwiązania jest cena, odbiorniki, nie dość, że trudno dostępne to jeszcze są drogie, co nie przynosi popularności tej technologii w Polsce.

Idealne do samochodu

Po tym zakupie rozważam kupno podobnego radia do samochodu. Tak szczerze to zetknąłem się z opinią, że tylko w samochodzie cyfrowe radio ma jakikolwiek sens, bo zdecydowanie umila podróż a i zasięg jest dużo lepszy, nie ma szumów ani zakłóceń. Na pewno jest to ciekawa opcja dla każdego zawodowego kierowcy, dla którego radio to codzienność.
Radio te ma jedną, dla mnie mało widoczną wadę, zużywa dużo prądu, zdecydowanie więcej niż tradycyjne analogowe radio. Niestety jest to wyższej klasy elektronika, układy scalone w takim radiu są bardziej skomplikowane, w związku z czym muszą mieć zapewnione większą ilość energii. Taki stan rzeczy powoduję, że nie jest to dodatkowe obciążenie dla kieszeni, nie dość że odbiornik dużo kosztuje to jeszcze jest drogi w użytkowaniu.

DAB – dobra inwestycja

Radio DAB polecam praktycznie każdemu, jest to mądry sposób na wydanie pieniędzy. Każdy koneser muzyki powinien się nim zainteresować, jakość dźwięku jest dużo lepsza niż w przypadku trakcyjnych odbiorników. Jest to też ciekawa opcja dal ludzi, którzy po prostu lubią słuchać radia.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page