Moc natury

Ostatnie dni, a nawet tygodnie okazały jak niebezpieczne są siły natury. Niekończące się opady deszczu sparaliżowały znaczną część Europy. W Polsce pogoda nas również nie rozpieszcza. Zamiast bardzo ciepłych dni, wysokich temperatur i bezchmurnego nieba trwamy w deszczu, przelotnych burzach i pochmurnej szarości.

Jak donoszą media wiele obszarów zostało podtopionych, zalanych i tym samym całkowicie zniszczonych. Weźmy chociażby Warszawę, która stała się drugą Wenecją w Europie. Już teraz padają pytania kto zapłaci za zniszczenia spowodowane ulewnymi deszczami i kto zasponsoruje remonty. Kraków na szczęście ocalał. Tutaj również przeszły opady, ale nie były tak gwałtowne jak w stolicy. Miejmy nadzieję, że czas klęsk żywiołowych już za nami i że teraz będzie tylko lepiej. Wszyscy czekamy z utęsknieniem na czas gorących, słonecznych dni, które zagoszczą u nas aż do końca lata.

Jednak na uwadze warto mieć fakt, że w Polsce minął już czas, kiedy mogliśmy doświadczyć czterech pór roku: wiosny, lata, jesieni i zimy. Teraz możemy tylko liczyć na dwie pory roku. Zmiany klimatyczne wynikające z braku dbania o naszą planetę Ziemię prowadzą do często bardzo niebezpiecznych anomalii pogodowych. Weźmy za przykład Rosję, w której we wcześniejszych latach nie odnotowano występowania tornad. W tym roku, kilka tygodni temu Rosjanie przeżyli chwile grozy, które zapewnie zapamiętają na długo. Tornado dokonało wielu spustoszeń. Pytanie brzmi, który kraj będzie następny, albo jakie niespodzianki szykuje dla nas pogoda.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page