Młot wyburzeniowy do koparki.

Inwestycja w młot wyburzeniowy do koparki będzie dla wielu firm bardzo korzystna. Trzeba jednak w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizować, czy faktycznie w naszej firmie, tego typu narzędzie będzie przydatne. Jest to bowiem stosunkowo spory wydatek. Jeśli zaś, miałby on większość czasu leżeć na magazynie, zupełnie nieużywany, raczej bez sensu wydawać spore pieniądze. Lepiej będzie poszukać bardziej rozsądnych inwestycji, których z całą pewnością nie brakuje. Trzeba będzie przeanalizować przebieg większości naszych inwestycji i sprawdzić w jakich okolicznościach młot wyburzeniowy mógłby okazać się przydatny. Dopiero po takiej analizie będzie możliwe podjęcie właściwej decyzji w kwestii jego zakupu czy też rezygnacji.

Kiedy przydatny będzie młot wyburzeniowy do koparki?

Przede wszystkim jest to narzędzie o dużej energii uderzenia. Przykładowo, zwykły, ręczny młot pneumatyczny charakteryzuje się energią uderzenia na poziomie maksymalnie 10 J. tutaj zaś młot wyburzeniowy do koparki może osiągać energię uderzenia nawet na poziomie powyżej 4000 J. Jest to więc uderzenie zbliżone do 400 młotów pneumatycznych na raz. Tak duża energia uderzenia będzie potrzebna przede wszystkim we wszelkiego rodzaju pracach wyburzeniowych na dużą skalę. Przy rozbiórce obiektów przemysłowych czy też demontażu nawierzchni bitumicznych oraz betonowych. W niektórych przypadkach młoty do minikoparek sprawdzają się także w pokonywaniu przeszkód gruntowych. W trakcie realizacji wykopów ziemnych, można natrafić na różnego rodzaju stare konstrukcje betonowe, które będą utrudniać prowadzenia prac. Przy pomocy młota wyburzeniowego na minikoparce, będziemy w stanie je rozkruszyć a następnie usunąć z wykopów. Możemy więc orientacyjnie dość dobrze określić w jakich firmach i w jakich okolicznościach przydatny będzie młot wyburzeniowy do koparki.

Zakup młota wyburzeniowego do koparki.

W kwestii zakupu młota do koparki, opcje będziemy mieć dwie. Można kupić młot nowy, prosto od autoryzowanego pośrednika, albo poszukać młotów na rynku wtórnym. Należy jednakże pamiętać, iż młot powinien być dopasowany do konkretnego modelu posiadanej koparki. Jeden młot można zainstalować na wielu modelach koparek aczkolwiek trzeba będzie zawsze posiadać odrębną płytę adaptacyjną. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zakup młota nowego. Jest to urządzenie objęte gwarancją, a co równie ważne, możemy także liczyć na stałe wsparcie sprzedawcy. W tym przypadku po prostu przekazujemy mu najpierw informacje o posiadanych koparkach, a sprzedawca przygotowuje ofertę. To on dba o kwestię dopasowania młota do naszej maszyny i dostarczenia płyty adaptacyjnej.

Czasami może się okazać, iż na rynku wtórnym znajdziemy w bardzo dobrych cenach równie dobre i sprawne jeszcze urządzenia. Wartę opcję sprawdzić w pierwszej kolejności. Zawsze może się przecież trafić doskonała okazja na zakup młota w przystępniejszej cenie, który będzie dopasowany do naszej koparki.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page