Mieszkanie na każdą kieszeń?

Jak młodzi ludzie, często spotkamy się z tym problemem. O ile nie jesteśmy potentatami rodzinnego biznesu i idącej za tym fortuny, przyjdzie dzień, w którym będziemy musieli opuścić bezpieczne mieszkanie rodziców i zamieszkać na własną rękę. Czy takie usamodzielnienie się jest dzisiaj proste? I co opłaca się bardziej – wynajem czy kupno mieszkania?

nowe mieszkaniaOstatnie pytanie jest tutaj fundamentalne, ponieważ bardzo często młodzi ludzie stają przed wyborem – budowa domu od podstaw, kupno mieszkania czy wynajem? O ile, wynajem wydaje się być opcją dostępną na każdą zarabiającą kieszeń, o tyle, żeby sfinansować zakup nowego mieszkania, najczęściej będziemy potrzebowali udać się do banku, ażeby zapytać o możliwość pożyczenia kilku tysięcy na zakup naszego wymarzonego kątka.

Niemniej, jeśli sprawę rozważyć czysto praktycznie, to płacenie kilkuset złotych miesięcznie za wynajem mieszkania, które i tak nie należy do nas, a płaceniem raty za kredyt hipoteczny na nasze mieszkanie.. no cóż, zawsze lepszą opcją wydaje się posiadanie czegoś na własność.

Coraz bardziej popularne staje się po prostu kupowanie gotowych mieszkań (najczęściej w stanie wykończeniowym) za mniejsze pieniądze i stopniowe doprowadzenie mieszkania do używalności. Nowe mieszkania tego typu cenowo wygląda zupełnie przyzwoicie, a więc rata kredytu będzie niższa, bo wyposażenie mieszkania zawsze można dokupywać stopniowo. Oferty mieszkań najprościej oczywiście znaleźć w internecie (np. na www.taniemieszkania.pl) lub w prasie i to tam powinniśmy szukać przede wszystkim. Często nowe mieszkania stanowią osiedla nowych domków, najczęściej budowane są w ciekawej okolicy, dlatego warto brać również taką opcję pod uwagę.

Wybór mieszkania dla młodych ludzi, to nie jest prosta rzecz. Przy obecnych cenach rynkowych, niemal nie da się odejść od modelu kredytu hipotecznego lub wynajmu, niemniej zawsze warto działać w taki sposób, ażeby zaoszczędzić jak najwięcej.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page