Miejsca opuszczone – przygoda w nieznane

tunelWycieczki w opuszczone miejsca zaczęły cieszyć się dużą popularnością. Nie ma się co dziwić, gdyż to pasjonujące i ciekawe zajęcie, które dodatkowo wymaga sporej wiedzy i dostarcza wielu emocji. Któż z nas za młodu nie lubił łazić po ruinach czy terenach kolejowych? To pewnego rodzaju przedłużenie dzieciństwa. Eksploratorzy – bo tak nazywają się fani zwiedzania starych obiektów, wyłączonych z użytku umawiają się przez Internet na różnego rodzaju wyjazdy.

Wielu może powiedzieć – co ciekawego jest w zwiedzaniu opuszczonych miejsc? Z pewnością powiedzą to Ci, którzy nigdy nie byli na tzw „urbexie” czyli wycieczce w zapomniane rejony. To prawdziwa przygoda, odkrywać zakątki starego szpitala czy ogromnej fabryki. Emocje towarzyszące takiemu zwiedzaniu są niezwykle duże, często eksploratorzy podejmują ryzykowne kroki by dostać się do ciekawego budynku. Jednak gdy jest się w środku i czuje się zapach kurzu i słyszy każdy swój oddech, człowiek wie, że to co robi jest fajne.

Jakie obiekty zwiedzają odkrywcy?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Mogą to być wspomniane wcześniej obiekty medyczne czy industrialne, ale również:

  • pałace
  • szkoły
  • kościoły
  • cmentarze
  • a nawet baseny.

Praktycznie każdy rodzaj obiektu wyłączonego z użytku będzie niezwykłą atrakcją dla eksploratorów. Wiele osób doskonale łączy przygodę, czyli zwiedzanie miejsc opuszczonych z fotografią, wykonując zapierające dech w piersiach zdjęcia. Takie stare obiekty to idealny plener do zdjęć. W zasadzie całą scenografię przygotował czas. Oglądając galerie z wielu wypraw nie można ukryć zachwytu nad pięknem tego typu obiektów.

Skąd wiadomo gdzie jechać, by znaleźć ciekawy obszar do zwiedzania? Bardzo często natknąć się na nie można idąc na spacer czy jadąc na weekendową przejażdżkę. Godną polecania stroną o zapomnianych miejscach jest fotokomorka.com .

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page