Mężczyźni i ich buty

Jak każdy bardzo dobrze wie, bez butów nie da się obejść w życiu. Każdy z nas codzienni spędza od kilku do kilkunastu godzin w obuwiu. Bardzo ważne zatem jest, abyśmy czuli się w nich komfortowo, a nasza stopa mogła swobodnie oddychać. Obuwie oprócz tego, że musi być wygodne, powinno także pasować do charakteru naszego wyjścia oraz do naszego wieku. Niektórym osobom po prostu nie wypada chodzić w pewnych rodzajach butów. Jakie buty zatem posiadają w swoich szafach mężczyźni?

Zacznijmy od tego, iż panowie, a przynajmniej większość z nich, bardzo cenią sobie elegancję. Dlatego każdy prawdziwy mężczyzna posiada przynajmniej jedne buty eleganckie. Są to przeważnie czarne buty skórzane, które panowie ubierają na specjalne okazje do garnituru. Oczywiście jeśli chodzi o eleganckie buty, to również mogą być noszone na co dzień do marynarki. Jednak wtedy nie są to czarne ani lakierowane buty, lecz bardziej coś w stylu, modnych ostatnimi czasy, brązowych mokasyn. Są eleganckie, wygodne, modne, a przy tym nie trzeba do nich ubierać garnituru.

Jako buty używane na co dzień mężczyźni najczęściej wybierają adidasy. Młodzież kupuje buty sportowe, a panowie, powiedzmy w średnim wieku wybierają bardziej stonowane, często skórzane i zmierzające swoim wyglądem w kierunku butów bardziej eleganckich niż typowych adidasów. Zarówno młodzież jak i starsi panowie bardzo cenią sobie markowe buty męskie. Widać wyraźnie, że panowie doceniają, to iż markowe obuwie jest o wiele trwalsze i wystarcza na znacznie dłużej niż tylko jeden sezon, tak jak jest to w przypadku butów niższej jakości.

Panowie, zwłaszcza starsi czy też w średnim wieku, doceniają również buty skórzane, które wśród młodzieży nie są aż tak popularne. Jeśli chodzi po buty skórzane, to w naszym kraju bardzo dobrą renomą cieszą się buty włoskie. Właściwie każdego typu obuwie włoskie jest u nas cenione. Nie należy jednak ono do najtańszych, choć i tak z pewnością warto w nie zainwestować.

Mężczyźni w swojej szafie mają jeszcze półbuty, oczywiście ocieplane, które wystarczają na całą zimę oraz nie może tutaj także zabraknąć czegoś na lato. W zależności od wieku, w jakim znajduje się dany pan, mogą to być klapki albo japonki lub też sandały. Tego typu obuwie letnie panowie najczęściej kupują ze skóry. Prawdopodobnie dlatego, że obuwie letnie z niskogatunkowych materiałów bardzo często powoduje obtarcia stopy, a tego nie lubi chyba nikt. Zwłaszcza jeśli na przykład przebywamy na wakacjach zagranicą. Młodzież bardzo często kupuje również po kilka par obuwia sportowego, co jest spowodowane tym, że do różnych dyscyplin sportu pasuje mieć różne typy obuwia. Natomiast panowie w średnim wieku nierzadko posiadają jeszcze buty sportowe, które wykorzystują do biegania.

Artykuł z kategorii Odzież
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page