Mazury – wakacje pod żaglami

Mazury to wymarzony region dla wszystkich żeglarzy. Ogromna ilość zbiorników wodnych, otoczenie przyrody i widok malowniczych krajobrazów zachęca do uprawiania tego sportu. Warto pomyśleć o tym, czy nie zrezygnować z biernego leżenia na plaży, by spędzić aktywnie czas żeglując po mazurskich jeziorach. Powiew wiatru, kropelki wody oraz zapach lasów tylko zachęcają do wyruszenia w nową przygodę.

Żeglarski świat Mazur…

Żeglowanie to sport wymagający odpowiednich umiejętności, ale nie musisz być profesjonalistą, by spędzić aktywny weekend. Na Mazurach znajdziemy wiele ośrodków szkoleniowych, które w swej ofercie mają indywidualnego instruktora oraz odpowiedni sprzęt do wypożyczenia. W propozycjach znajdują się rejsy turystyczno –szkoleniowe, turystyczno – stażowe, obozy sportowe – wodne, żeglarsko – paintballowe. Możliwe jest również przejście szkolenia na patent żeglarza czy sternika.

Żeglowanie to możliwość obcowania z bogactwem fauny i flory, poznania rzadko spotykanych odmian ryb, ptaków, gadów i płazów. To również niezwykła perspektywa spotkania z historią poprzez zabytki: zamki, bunkry, dworki szlacheckie oraz wiele innych. Na Mazurach znajdują się również wyspy: Gilma, Kormoranów, Piramidowa czy Upałty. Dzięki żegludze możemy odkrywać nowe lądy.

Mazury udostępniają turystom dużą liczbę przystani jachtowych, na których możemy wypożyczyć sprzęt. Cena wynajmu, w zależności od typu jachtu, roku budowy i terminu,
w którym chcemy wypożyczyć, waha się od 300 zł do 1200 zł. Najwyższe ceny są w sezonie od czerwca do sierpnia. Zwiedzając poszczególne porty warto na chwilę zejść z jachtu, rozpalić ognisko oraz wsłuchać się w rytmy szant.

Mazury z roku na rok dysponują coraz liczniejszymi szlakami żeglarskimi, przystaniami, ciekawymi miastami, zabytkami oraz dziką przyrodą. Wszystko to przyciąga dziesiątki tysięcy turystów. Urozmaicony obraz pejzaży sprawi, że region ten nigdy nam się nie znudzi, a żagle za każdym razem będą dla nas niezapomnianą przygodą.

Baza hotelowa…

Również baza noclegowa na Mazurach z każdym rokiem jest coraz bardziej okazała. Pojawia się coraz więcej nowoczesnych ośrodków ze SPA, w których wypoczynek jest samą przyjemnością. Dodatkowo część hoteli jak na przykład Mazurski Raj dysponuje własnym portem nad jeziorem. Wakacje na mazurach w hotelu Mazurski Raj? Więcej na www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page