Mata antyerozyjna Polymat.

Wśród materiałów geosyntetycznych, stosowanych obecnie w przemyśle budowlanym, jednym z ciekawszych jest bez wątpienia grupa mat antyerozyjnych. Są to specjalnie przygotowane maty geosyntetyczne, których zadaniem jest zatrzymanie procesu erozji gleby do czasu ukorzenienia się naturalnej roślinności. Są dość powszechnie stosowane we współczesnym budownictwie technicznym. Przy budowie nowych dróg, autostrad, czy też linii kolejowych. Tego typu maty antyerozyjne Polymat, będą przyczyniać się do zapewnienia stabilizacji gruntu na zboczach i nasypach, i zabezpieczenia go przed wypłukiwaniem poprzez na przykład opady atmosferyczne.

Mata antyerozyjna Polymat.

Oczywiście wszyscy wiemy, iż najlepszym zabezpieczeniem gleby przed erozją jest naturalna roślinność. Jednakże nie zawsze jest to możliwe aby od razu zabezpieczyć w ten sposób wszelkiego rodzaju nasypy czy skarpy wzdłuż nowo budowanych dróg i autostrad. Dlatego też, w takich okolicznościach, mata antyerozyjna Polymat będzie rozwiązaniem wręcz idealnie. Jest to specjalnie przygotowana mata, którą wbudowuje się na niewielkiej głębokości. Będzie ona utrzymywać glebę w swoim miejscu, do czasu ukorzenienia się naturalnej roślinności. Są one wyprodukowane ze wzmocnionych włókiem polipropylenowych. Dobrze wbudowana mata będzie podtrzymywać glebę i młodą roślinność do czasu jej prawidłowego ukorzenienia się. Jest to mata odporna chemicznie i biologicznie. Jest także bezpieczna dla środowiska, toteż nie będzie w żadne sposób negatywnie oddziaływać na przyrodę. Może być stosowana nawet w konstrukcjach mających bezpośredni kontakt z woda pitną. Jednym słowem jest to bardzo dobry materiał geosyntetyczne o bardzo dobrych parametrach

Zalety stosowania mat antyerozyjnych.

Można tutaj więc stwierdzić, iż zastosowanie tego typu mat będzie wiązać się z konkretnymi korzyściami. Do najważniejszych korzyści należy tutaj więc bezsprzecznie zaliczyć:

  • Prostota i szybki czas wbudowywania maty w grunt.
  • Brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne
  • Korzystny wpływ na zazielenia się stromych skarp
  • Skuteczna ochrona przed erozją jeszcze na etapie ukorzeniania roślin

Możemy więc stwierdzić, iż mata antyerozyjna Polymat będzie jednym z lepszych materiałów geosyntetycznych o tego typu zastosowaniach. Stosowana jest bardzo powszechnie przy ochronie przed erozją brzegów rzek, zbiorników wodnych, kanałów czy też wałów przeciwpowodziowych. Wykorzystywana jest także przy konstrukcjach z gruntów zbrojonych, oraz do przykryć składowisk odpadów. Generalnie jest to bardzo dobry materiał geosyntetyczny, zapewniający wyraźne podniesienie trwałości realizowanych konstrukcji. Wdrożenie maty antyerozyjnej co prawda będzie w pewnym zakresie podnosić koszty konkretnych realizacji. Jednakże korzyści płynące z jej zastosowania będzie na tyle duże, że nie trzeba się praktycznie niczym przejmować.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page