Marmurowe posadzki w domach i mieszkaniach.

Marmuru staje się obecnie znowu bardzo popularnym materiałem stosowanym w wykończeniach wnętrz. Jest to oczywiście materiał, który swoją popularność zyskał już setki lat temu. Nawet do dziś dnia, możemy zaobserwować stare marmurowe posadzki, wykonane w starożytnych i średniowiecznych budynkach najznamienitszych osobistości ówczesnego świata. Oczywiście marmurowe posadzki były raczej niedostępne do normalnego człowieka. Wynikało to przede wszystkim z racji kosztów wykonania. Obecnie także marmur jest materiałem szalenie kosztownym, aczkolwiek znajduje się bardziej w zasięgu każdego z ans, niż miało to miejsce w czasach przeszłych. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii zastosowania marmuru we współczesnych wykończeniach wnętrz.

Czy marmurowe posadzki są współcześnie dobrym rozwiązaniem?

Oczywiście powstaje pytanie, czy faktycznie marmurowe posadzki będą sprawdzać się w wykończeniach wnętrz współcześnie. Z całą stanowczością można stwierdzić, iż tak. Marmur jest tutaj doskonałym materiałem w wykończeniach wnętrz. Nie tylko jeśli chodzi o eleganckie posadzki. Z marmuru wykonywanych jest o wiele więc różnorodnych ciekawych wykończeń wnętrz. Najczęściej marmur znajduje zastosowanie w następujących wykończeniach wnętrz:

  • Eleganckie posadzki z marmuru.
  • Parapety okienne – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.
  • Blaty kuchenne oraz zlewozmywaki.
  • Zabudowa armatury łazienkowej.
  • Schody wewnętrzne prowadzące na kolejne kondygnacje budynku.

Nieco rzadziej, marmury stosowane są na zewnętrz. Aczkolwiek można zetknąć się z marmurowymi chodnikami, płytkami elewacyjnymi, czy też zewnętrznymi schodami. Jednak zdecydowanie najbardziej popularne są w tym przypadku eleganckie posadzki marmurowe, które gwarantują nam bardzo dobre parametry materiałowe. W końcu musimy zdać sobie sprawę z tego, iż marmur jest naturalnym kamieniem, a to przekłada się na korzyści, jakie niesie za sobą jego zastosowanie.

Koszt wykonania posadzki z marmuru.

Oczywiście, marmurowe posadzki będą stosunkowo kosztownym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony, decydując się na elegancką posadzkę marmurową, osiągniemy najbardziej wyraźne efekty przy stosunkowo niskim poziomie inwestycji. Posadzka jest bowiem elementem, który od razu rzuca się w oczy każdemu odwiedzającemu. Jeśli zdecydujemy się właśnie na marmurowe posadzki, to na pewno osiągniemy zakładane efekty estetyczne.

Jeśli zaś chodzi o koszt, to będzie on dość wysoki, żeby nie rzec wygórowany. Z reguły, w najlepszym razie, trzeba będzie ponieść co najmniej trzykrotny koszt zastosowania innych rozwiązań na podłogi. Jednakże patrząc na zasadność inwestycji, można stwierdzić, iż takie przewyższenie cenowe nie jest zbyt wygórowane. Po prostu posadzki marmurowe, będą charakteryzować się o wiele większym poziomem trwałości niż inne rozwiązania. Nawet 10-krotnie większym. W zasadzie można powiedzieć, iż my już na pewno nie będziemy musieli realizować prac remontowych z jakąkolwiek marmurową posadzką. Zachodzi też obawa, czy nasze dzieci i wnuki dożyją takiej konieczności. Po prostu marmur jest wybitnie trwałym materiałem, i warto mieć tę kwestię na uwadze podejmując decyzję o wyborze materiałów do wykończeń naszych wnętrz.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page