Marmurowa posadzka i jej wykonanie.

Marmurowa posadzka to jedno ze zdecydowanie najbardziej estetycznych rozwiązań w zakresie wykończenia podłóg w naszych domach i mieszkaniach. Jest to oczywiście rozwiązanie kosztowne, jednakże mimo tego, chętnych na jego zastosowanie nie brakuje. Nie ma w tym nic dziwnego. Marmur, to naturalny kamień, charakteryzujący się nie tylko wysokim poziomem estetyki, ale także gwarantujący nam cały szereg innych zalet i korzyści. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jakie korzyści daje nam marmurowa posadzka oraz jak przebiega realizacja takich rozwiązań.

Jakie korzyści daje nam marmurowa posadzka?

Z całą pewnością, najważniejsza kwestią dla większości z nas będzie w tym przypadku estetyka. Stoi on na bardzo wysokim poziomie, a doceniali ją już nasi starożytni przodkowie. W znajdywanych ruinach posiadłości ludzkich sprzed tysięcy lat znajdujemy ślady wykorzystania marmuru właśnie na posadzki. Możemy więc powiedzieć, iż marmurowa posadzka, towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Od czasów, kiedy tylko nauczył się wydobywać i obrabiać marmur tak, aby można go było wykorzystać do budowy posadzek.

Poza wysokim poziomem estetyki, marmurowa posadzka zapewnia nam jeszcze dodatkowe korzyści, a są to:

  • Wysoki poziom trwałości – marmur jest w stanie przetrwać naprawdę bardzo długo. Wystarczy wspomnieć, że w pałacu króla Jana III w Wilanowie, do dziś zachowały się posadzki z XIX i XX wieku.
  • Odporność na uszkodzenia – marmur jest naturalnym kamieniem, toteż przypadkowe uszkodzenia w jego przypadku raczej nie wchodzą w rachubę.
  • Proste utrzymanie w czystości – w przypadku marmuru, możemy z powodzeniem stosować standardowe detergenty wykorzystywane w domu do utrzymywania czystości. Warto jednak pamiętać, aby okresowo zaimpregnować marmurowe posadzki środkiem przeciwko osiadaniu kamienia z twardej wody. Wydłuży to znacznie żywotność posadzki.

Mamy więc tutaj konkretne zalety, dzięki którym marmurowa posadzka stała się tak bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu posiadłościach i współczesnych domach mieszkalnych.

Proces realizacji marmurowej posadzki.

Aby marmurowa posadzka mogła powstać w naszym domu, trzeba będzie w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią firmę kamieniarską. Na początku, pracownik firmy przyjedzie przeprowadzić pomiary miejsca wykonania posadzki i zaproponuje od razu różne warianty wykonania. Na podstawie naszych sugestii powstanie projekt wnętrza, który następnie trafi do naszego zatwierdzenia. Już po wyborze konkretnego rozwiązania i projektu, trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość. Pracownicy warsztatu kamieniarskiego muszą przygotować materiał, płyty marmurowe i mniejsze płytki na cokolik, oraz wszystko starannie wyszlifować i wypolerować. Dopiero po jakimś czasie, kiedy materiał będzie gotowy, firma przyjedzie w umówionym terminie zrealizować zamówienie.

Samo wykonanie posadzki także będzie nieco zajmować. Wynika to z faktu kosztowności materiału. Pracownicy nie będą się specjalnie spieszyć, bowiem tutaj liczyć się precyzja i dbałość o szczegóły a nie szybkość realizacji inwestycji. Ostatecznie po kilku tygodniach od samego początku, nasza marmurowa posadzka będzie już w naszym domu, gotowa do użytkowania.

Podsumowanie.

Jednym słowem, marmurowe eleganckie posadzki to jedno z najlepszych na chwilę obecną rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować. Trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, niemniej jednak warto. Zalety techniczne i estetyczne marmuru w pełni nam to wszystko zrekompensują.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page