Magiczny Kraków idealnym miejscem na weekend

Kraków to jedno z niewielu miast na terenie naszego kraju, które przyciąga swoją magicznym oraz niezwykłym klimatem. Na próżno więc szukać drugiego, tak specyficznego rynku, drugiego Kościoła Mariackiego czy jakże pięknych Sukiennic. Rzeczywiście, Kraków to miasto, którego nie sposób zapomnieć, nawet jeśli przyjedzie się tu tylko raz i tylko na chwilę.

Niegdyś Kraków był przede wszystkim stolicą naszego kraju oraz wyjątkowym miejscem, siedzibą królów. Chociaż dzisiaj stolica znajduje się w zupełnie innym ośrodku, to mimo to, wiele osób jest zainteresowanych zwiedzaniem oraz poznaniem magicznego Krakowa. Tutaj do dzisiaj pozostał piękny Wawel, królujący nad miastem na jednym
z krakowskich wzgórz. Tutaj również możemy zetknąć się z legendarnym smokiem wawelskim, który nieprzetrwanie, przez wiele lat, jest jedną z największych atrakcji turystycznych nadwiślańskiego deptaku. Tutaj w końcu, możemy stanąć na krakowskim rynku, by móc wsłuchać się w niepowtarzalne dźwięki hejnału i doświadczyć niezapomnianej atmosfery krakowskiego miasta. Z kolei, restauracje w Krakowie cieszą się uznaniem turystów z całego świata.

Kraków w wyobrażeniach wielu osób jawi się więc przede wszystkim jako miasto przepełnione zabytkami, tymczasem to nie tylko ośrodek historii oraz sztuki. To również jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków kulturalnych, o czym mogą świadczyć bardzo często organizowane tu koncerty oraz różne wydarzenia kulturalne. Ci, którzy stosunkowo często bywają w Krakowie, dobrze wiedzą, że właśnie tu co roku organizowane są Targi Książki, odbywają się tu liczne koncerty, imprezy powiązane ze sztuką oraz kulturą. Właśnie Kraków stał się jednocześnie mecenasem kultury, decydując się na organizację Małopolskiej Nocy Nauki, podczas których każdy uczestnik mógł wziąć udział w fascynujących naukowych eksperymentach oraz doświadczeniach. Bez wątpienia więc dzisiejsza stolica województwa małopolskiego to już nie tylko zabytki, ale prawdziwy mecenat współczesnej kultury oraz nauki.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page