Łyżka mieszalnikowa do betonu

Przygotowywanie betonu na placu budowy zajmuje stosunkowo sporo czasu. Szczególnie jeśli wykorzystujemy tradycyjną betoniarkę, która ma niezbyt dużą pojemność. Z drugiej strony zawsze można skorzystać z usług betoniarni. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, oraz koniecznością przygotowania się do użycia 1 m3 betonu na raz. Nie zawsze jest to możliwe. Czy istnieje rozwiązanie pośrednie? Jakakolwiek inna opcja na przygotowywanie betonu na placu budowy? Owszem, jeśli dysponujemy własną ładowarką. Rozwiązaniem tym będzie łyżka mieszalnikowa montowana na ładowarkę w miejsce standardowej łyżki.

Łyżka mieszalnikowa i jej możliwości.

Przede wszystkim zdajmy sobie sprawę z faktu tego, iż łyżka mieszalnikowa będzie pozwalać nam na stosunkowo sprawne mieszanie betonu. W zależności od modelu posiadanej ładowarki, będziemy mogli skorzystać z łyżek o różnej pojemności. Najmniejsze będą mieścić 250l betonu, zaś największe nawet do 1 m3. Samo przygotowanie betonu w tym przypadku jest stosunkowo proste. Wystarczy załadować do łyżki niezbędne składniki i wymieszać. Co najciekawsze, w pierwszej kolejności możemy załadować piasek oraz ewentualnie żwir, nabierając go ze składowiska. Będzie to znacznie przyspieszać proces przygotowywania betonu. Łyżka mieszalnikowa od góry zabezpieczona jest specjalną kratownicą, dzięki czemu nawet nabierając ze składowiska, unikniemy dostania się do środka większych kamieni. Jest to niezbędne, aby zabezpieczyć wnętrze mieszalnika przed uszkodzeniem. Taki załadunek będzie jednakże znacznie ograniczać czas przygotowania betonu, oraz pozwoli na uniknięcie pracy ludzkiej. Potem pozostaje już tylko wsypać cement i ewentualnie inne składniki oraz włączyć mechanizm mieszalnika. W tym przypadku łyżka mieszalnikowa jest napędzana hydrauliką ładowarki, a więc nie musimy martwić się o zewnętrzne źródła energii.

Zalety posiadania łyżki mieszalnikowej.

Bardzo istotne jest tutaj także to, iż łyżka mieszalnikowa będzie nieść za sobą konkretne korzyści dla firm budowlanych. Jest ich stosunkowo sporo, a zapewniają o wiele lepsze warunki i możliwości w zakresie realizacji wielu prac.

Wśród najważniejszych zalet, jakimi charakteryzuje się każda łyżka mieszalnika, należy tutaj wymienić:

  • Możliwość sprawnego i szybkiego przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy
  • Pojemność łyżki w zależności od posiadanej ładowarki w przedziale 250-1000 litrów.
  • Napędzanie łyżki hydrauliczne z ładowarki.
  • Krótki czas przygotowywania betonu – w zależności od ilości przygotowywanego betu będzie to od 20 do 45 minut.
  • Ograniczenie pracy ludzkiej przy przygotowywaniu betonu.
  • Możliwość łatwej dystrybucji betonu po rozległych placach budowy.
  • Możliwość przemieszczania się ładowarki podczas mieszania betonu.
  • Znaczne ograniczenie kosztów przygotowywanego betonu
  • Przygotowywanie betonu w dokładnie potrzebnej w danym momencie ilości i konsystencji.
  • Możliwość przygotowania betonu suchego, półsuchego i mokrego.

Są to bardzo ważne zalety, których nie sposób zignorować. To właśnie one przekładać się będą na wzmożone zainteresowanie łyżkami mieszalnikowymi w ostatnim czasie. Zapewniają nam o wiele lepsze warunki do pracy i realizacji prac budowlanych. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, iż zakup łyżki mieszalnikowej wiązać się będzie ze stosunkowo sporymi kosztami. Jest to więc jak najbardziej dobra i bardzo korzystna inwestycja dla wielu firm budowlanych.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page