Letni trekking wokół masywu Mont Blanc.

Dla każdego pasjonata górskiego trekkingu, z całą pewnością jedną z najważniejszych wypraw w życiu, będzie trekking wokół masywu Mont Blanc. Co prawda jeszcze większym wyzwaniem byłoby zdobycie tego szczytu, mierzącego sobie 4808 m n.p.m., niemniej jednak nie dla każdego jest to zadaniem tak samo łatwym i prostym do osiągnięcia. W zdecydowanej większości, będziemy musieli się zadowolić trekkingiem w najbliższych okolicach masywu. A trzeba pamiętać, iż już samo podróżowanie w bezpośredniej bliskości tak potężnej góry, potrafi zrobić na człowieku solidne wrażenie. Jeśli więc jesteś pasjonatem trekkingu górskiego, z całą pewnością tego typu wyprawa będzie idealna dla ciebie. Szczególnie jeśli właśnie masz zaplanowany urlop w pracy, a nie bardzo wiesz co z wolnym czasem zrobić.

Czy trekkingi wokół masywu Mont Blanc są wymagające?

Okazuje się, iż w wielu przypadkach, poziom wymagań nie jest nader wysoki. Owszem, trzeb asie odpowiednio przygotować, zadbać o niezbędne wyposażenie i charakteryzować się dobrym poziomem wytrzymałości. Niemniej jednak nie trzeba posiadać jakichś super wyjątkowo umiejętności alpinistycznych, ani tez posiadać sprzętu alpinistycznego. W zdecydowanej większości trekkingi wokół masywu Mont Blanc będą prowadzone trasami o niewielkich wymaganiach i niedużym poziomie trudności. Posiadając podstawowe wyposażenie trekkingowe i podstawowe doświadczenie trekkingowe, z całą pewnością poradzimy sobie na tego typu trasach.

Poza tym, trzeba podkreślić, iż trasy są bardzo dobrze przygotowane. W większości są utwardzone kamieniem górskim, co pozwala na wygodniejsze poruszanie się nawet w przypadku trudniejszych warunków pogodowych. Trzeba jednakże pamiętać o tym, aby posiadać odpowiednio dobre obuwie górskie, które zagwarantuje nam wysoki poziom wygody i komfortu, oraz oczywiście przyczepności, nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych.

Niezbędne wyposażenie na trekkingi wokół masywu Mont Blanc.

Oczywiście kwestią bardzo istotną w przypadku tego typu wyjazdu trekkingowego będzie zawsze odpowiednie przygotowanie wyposażenia. Musimy koniecznie posiadać solidne buty górskie, zapewniające przyczepność na zróżnicowanej powierzchni. Do tego odpowiednia odzież. Powinna być wodoszczelna i gwarantować odpowiednią przewiewność. Szczególnie jeśli na trekkingi wokół masywu Mont Blanc, będziemy wybierać się letnią porą. Warto jednak zawsze mieć ze sobą odpowiednio ciepłe ubrania, na wypadek nagłego załamania pogody, o co w przypadku gór przecież bardzo łatwo.

Do tego przydatne będzie także wyposażenie dodatkowe, jak chociażby termos na ciepłą kawę lub herbatę, apteczkę z niezbędnymi lekarstwami, oraz odpowiednie zabezpieczenie przeciwsłoneczne. Ta ostatnia kwestia będzie szczególnie istotna, jeśli wybieramy się w wyższe partie górskie. Dobry krem z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne, powinny być podstawowym elementem dodatkowego wyposażenia.

Podsumowanie.

Jednym słowem trzeba tutaj pamiętać, iż trekkingi wokół masywu Mont Blanc, będą stawiać przed nami pewne wymagania. Aczkolwiek, możemy zauważyć, iż nie są to wymagania jakieś szczególne. Średnio doświadczony pasjonat wypraw trekkingowych, powinien sobie bez większych trudności poradzić na tego typu wyprawach.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page