LED – nowoczesność, która inspiruje

Technologia LED jest niewątpliwie najnowocześniejszym, a zarazem bardzo zaawansowanym źródłem światła. Jego liczne zalety inspirują do wykorzystywania go na nowe sposoby. Nic więc dziwnego, że w sklepach możemy znaleźć zarówno diody LED do samodzielnego montażu w różnego rodzaju profilach, jak i gotowe moduły LED.

technologia ledDlaczego technologia ta cieszy się aż taką popularnością. Przede wszystkim dlatego, że ma w sobie coś, co przełamuje wszystkie tradycyjne rozwiązania. Diody LED pod wieloma względami przewyższają tradycyjne żarówki, bardzo skutecznie odsyłając je do lamusa.

Czym różnią się diody LED od żarówek? A chociażby tym, że w ich przypadku nie występuje uderzenie prądowe. O co chodzi? O pobieranie podczas włączania większej mocy. O żarówkach mówi się, że się nagrzewają. I tak jest w rzeczywistości. Żeby jednak się nagrzać, potrzebują one na początku więcej mocy, więc automatycznie więcej jej pobierają. I dopiero, gdy osiągną swój pułap nagrzania, zaczynają pobierać tak zwaną moc nominalną. Diody LED natomiast nie potrzebują się nagrzewać i przez to pobierają moc cały czas na takim samym poziomie.

Gdzie najczęściej wykorzystywane są moduły LED? Moduł LED znajduje zastosowanie przede wszystkim w oświetleniu punktowym. Jeśli zależy nam na tym, aby jakiś punkt w pomieszczeniu był doskonale oświetlony, to moduły LED są do tego najlepsze. Możemy spotkać je w różnego rodzaju gablotach, a także jako podświetlenie mebli, czy wnęk między nimi.

Moduły LED możemy kupić w wielu sklepach z dobrym oświetleniem. Poza nimi technologia LED wykorzystywana jest również do produkcji świetlówek, naświetlaczy, reflektorów, czy produktów zasilanych solarnie. Wszystko to dowodzi temu, że technologia LED rzeczywiście inspiruje do tworzenia nowych projektów i sposobów jej wykorzystania.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page