Leczenie choroby wieńcowej

zioła-aromaterapia_21342968Choroba wieńcowa to bardzo poważne schorzenie, które w ostateczności może doprowadzić nawet do zawału, poprzez miażdżycę tętnic wieńcowych. Po prostu, w wyniku zatorów żylnych, do mięśnia sercowego nie trafia odpowiednia ilość tlenu oraz innych substancji, a co za tym idzie, może dojść do sytuacji, w której po prostu mięsień sercowy całkowicie odmówi posłuszeństwa. Oczywiście chorobę tę, jak każdą inną można całkiem skutecznie leczyć farmakologicznie, aczkolwiek okazuje się, iż całkiem sporym poziomem skuteczności cieszy się także leczenie choroby wieńcowej ziołami. Tutaj jednak trzeba nieco wyczucia i poprawnego doboru ziół i mieszanek ziołowych, wobec czego, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wsparcia specjalisty od ziołolecznictwa, w pełnym porozumieniu z lekarzem prowadzącym leczenie, aby czasem nie doszło do sytuacji, iż dwaj lekarze wzajemnie sobie przeszkadzają w leczenie osoby chorej. Zobaczmy więc jak to powinno wyglądać, aby leczenie choroby wieńcowej odniosło prawidłowy skutek.

Jak rozpoznać chorobę wieńcową?

Oczywiście w chorobie wieńcowej do omówienia jest bardzo wiele tematów, niemniej jednak, z racji ograniczonego miejsca, skupimy się tutaj na rozpoznaniu i ziołowym jej leczeniu. Jednym z najczęściej występujących objawów przewlekłej choroby wieńcowej jest stały i uporczywy ból w klatce piersiowej, który można odróżnić od innych tego typu doznań na podstawie kilku wyróżników, m.in.:

  • przeszywający charakter,
  • lokalizacja mostkowa,
  • promieniowanie z barków (przede wszystkim lewego),
  • może promieniować w górę, do szczęk, żuchwy, oraz w dół do nadbrzusza
  • uciskający, dławiący, zaciskający charakter
  • połączony z uczuciem duszności
  • wpływa na ograniczenie codziennej aktywności fizycznej
  • uczucie bólu w klatce wywoływane nawet najmniejszym wysiłkiem fizycznym.

Możemy więc powiedzieć, iż zestaw wyróżników jest dość pokaźny, toteż wytypowanie dokuczającego nam bólu w klatce piersiowej, jako bólu będącego powodowanym poprzez chorobę wieńcową, jest stosunkowo łatwe i nie powinno nikomu nastręczyć nazbyt wielkich trudności. Oczywiście nikomu nie życzymy, aby umiał poprawnie wytypować swój ból, a jak już taka sytuacja będzie miała miejsce, to wolelibyśmy, aby wszyscy się mylili co do przyczyn bólu.

Ziołowe leczenie choroby wieńcowej.

W przypadku leczenia choroby wieńcowej, bardzo dużym poziomem skuteczności cieszą ostatnio terapie ziołowe. Trzeba tutaj jednak najpierw znaleźć odpowiednie zioła na chorobę wieńcową co nie jest zadaniem takim prostym. Bardoz dobrze jest tutaj znaleźć solidnego dostawcę ziół, który zagwarantuje nam dostarczanie ziół od najlepszych producentów preparatów ziołowych, co powinno być gwarancją jakości oraz poprawnego skomponowania poszczególnych leków na bazie ziół. Jednym zaś z lepszych dostawców tego rodzaju leków ziołowych jest firma Bonimed, na której stronie internetowej będziemy mogli zamówić wszystkie niezbędne nam do kuracji specyfiki, bez konieczności wychodzenia z domu, co jest dodatkową zaletą. Warto tutaj jeszcze podkreślić, iż terapie ziołowe w każdym przypadku stanowią lepszą alternatywę dla leczenia farmakologicznego, bowiem nie prowadzą do faszerowania naszego organizmu niezliczoną ilością substancji chemicznych, a co za tym idzie, nie musimy ryzykować pojawiania się jakichkolwiek skutków ubocznych, długotrwałego przyjmowania konkretnych lekarstw.

Artykuł z kategorii Choroby
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page