Kuchenny blat z granitu

W ostatnim czasie coraz częściej można zetknąć się z nowymi rozwiązaniami w zakresie wykończenia pomieszczeń kuchennych w domach i mieszkaniach. Coraz częściej do głosu dochodzą tutaj materiały czysto naturalne, takie jak chociażby granit, marmur czy tez trawertyn, z których wykonywanych jest mnóstwo elementów zarówno ozdobnych, jak i w pełni użytkowych. Z granitu na przykład wykonywane są wszelkiego rodzaju płytki ścienne i podłogowe, parapety okienne, zlewozmywaki oraz blaty kuchenne. Właśnie o tych ostatnich mamy zamiar opowiedzieć sobie nieco szerzej, w dzisiejszym artykule, do którego lektury serdeczne zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą wyjątkowo ciekawą tematyką.

Zalety zastosowania granitowego blatu kuchennego.

blat kuchenny_1Przede wszystkim trzeba tutaj zdać sobie sprawę z faktu tego, iż wykonanie kuchennego blatu granitowego niesie za sobą pewne korzyści, jak i wady. Poniżej postaramy się przedstawić obydwie te listy w jak najbardziej przystępny sposób, aby każdy mógł poddać je własnej, indywidualnej i bardzo subiektywnej analizie, dzięki skorej będzie w stanie określić, czy to rozwiązania będzie sprawdzać się w jego domu.

Zalety blatów granitowych.

  • Trwałość i odporność na uszkodzenia.
  • Łatwość do utrzymania w czystości.
  • Niemożność zarysowania przy normalnym użytkowaniu, nawet kiedy żywność krojona jest bezpośrednio na blacie.
  • Duża waga stabilizująca blat na meblach kuchennych.
  • Wysoki poziom estetyczny.

Wady blatów granitowych

  • Dość wysoka cena.
  • Duża waga mogąca nadmiernie obciążać zbyt słabe jakościowo meble.
  • Konieczność pielęgnowania odpowiednimi środkami przeciw osadzaniu się kamienia.

Widzimy tutaj więc dość wyraźnie, iż wad takiego rozwiązania jest zdecydowanie mniej, choć trzeba przyznać, iż najgorszą jest tutaj dośc wysoka cena. Trzeba jednakże pamiętać, iż inwestując w kuchenne blaty granitowe, inwestujemy w nie na wiele lat, na kolejne dziesięciolecia wręcz. W wielu przypadkach będziemy je mogli zdjąć i wykorzystać wraz z nowymi meblami bądź też odsprzedać, bowiem jest to bardzo trwały materiał, odporny na uszkodzenia i intensywną eksploatację. Jednym słowem blaty kuchenne z granitu będą rozwiązaniem ogólnie bardzo korzystnym, a co za tym idzie, warto się nim zainteresować nieco dogłębniej, aby dzięki temu podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru odpowiednich blatów, dopasowanych do swoich potrzeb i planów w zakresie estetyki oraz stylizacji pomieszczenia kuchennego. Tym bardziej, iż granit występuje wielu odmianach kolorystycznych, a te najrzadsze będą tutaj najbardziej kosztowne.

Podsumowanie.

Podsumowując, trzeba będzie powiedzieć, iż blaty z granitu to dobre rozwiązanie, podnoszące znacznie estetykę wystroju wnętrza kuchni, zapewniając trwałość na lata, mimo pewnych niedogodności, polegających przede wszystkim na wysokich kosztach, oraz konieczności stałej pielęgnacji. Jednakże warto zainwestować w blat granitowy, szczególnie jeśli posiadamy wolne środki finansowe, bowiem tego typu blat będzie jednym z największych atutów pomieszczenia kuchni.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page