Księgowy potrzebny od zaraz

Nasi rodacy zawsze byli kreatywni i chętni na nowe wyzwania, również w biznesie. Dobra sytuacja gospodarcza kraju sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się otwierać własną działalność gospodarczą. Nowe firmy powstają codziennie. Według Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (COIG), który zajmuje się ewidencjonowaniem rejestrowanych przedsiębiorstw, w ubiegłym roku założono ok. 22 tysiące firm, czyli o ponad 3 tysiące więcej niż w 2009 r. Taka rosnąca lawinowo ilość nowych podmiotów gospodarczych oznacza rosnące możliwości dla branży księgowej. Dziś naprawdę opłaca się być księgowym, warto więc zmierzyć się z mitem, że jest to nudna i słabo płatna praca.przyszły księgowy

W naszym kraju potrzeba coraz więcej księgowych. Młodzi ludzie wybierają studia o tym profilu, najczęściej płatne, ale to jeszcze nie daje im odpowiednich uprawnień do zajmowania się oferowaniem usług w zakresie księgowości. Aby móc prowadzić księgi rachunkowe, niezbędne jest otrzymanie certyfikatu Ministerstwa Finansów. Można go zdobyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ukończenie studiów magisterskich o profilu ekonomicznym na jednej z 31 uczelni w kraju o takich uprawnieniach. Zamiennie, można skończyć inne studia pięcioletnie, a następnie dopełnić wykształcenie studiami podyplomowymi na uczelni z uprawnieniami nadawania tytułów doktora nauk ekonomicznych. Druga droga obejmuje zdanie państwowego egzaminu na samodzielnego księgowego.

biuro rachunkoweOsoby, które taki certyfikat posiadają, najczęściej albo mają już zapewnione zatrudnienie, albo szukają pracy w korporacji zajmującej się outsourcingiem księgowości. Dobrym rozwiązaniem jest jednak otwarcie własnej działalności gospodarczej. Jednoosobowe biuro księgowe dobrze zrozumie potrzeby małego przedsiębiorstwa. Sprawny księgowy jest w stanie obsługiwać kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt takich firm naraz. Najwięcej nowych firm rejestrowanych jest w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i na Śląsku. To właśnie tam najbardziej opłaca się otworzyć własne biuro. Natomiast wybierając na biuro rachunkowe Rzeszów, musimy liczyć się z większą konkurencją. Przedsiębiorczość na Lubelszczyźnie, w podlaskiem, świętokrzyskiem czy na Warmii i Mazurach wciąż jeszcze nie jest tak rozwinięta jak w wymienionych wcześniej rejonach.

Artykuł z kategorii Księgowość
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page