Krzem niezbędny dla organizmu

Krzem jako biologiczny pierwiastek ma bardzo ważną rolę w organizmie ludzkim i bogate właściwości. Krzem jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. W naszym ciele znajduje się jego około 7g. Odpowiada on za to, jak szybko starzeje się skóra, układ kostny i krwionośny. Krzem jest potrzebny w procesach wzrostu, wapnienia i mineralizacji kości. Krzem odpowiada za kondycję włosów i paznokci. Niedobór krzemu powoduje ich łamliwość, kruchość oraz wypadanie włosów i rozdwajanie końcówek. Właściwa ilość krzemu jest niezbędna, aby zapobiec takim chorobom jak: cukrzyca, kamica nerkowa, choroby zwyrodnieniowe, skłonności do krwotoków, miażdżyca, nadciśnienie, stany zapalne i krzywica.

Z powodu nowoczesnego przetwarzania i oczyszczania żywności zmniejszyła się liczba krzemu w codziennej diecie. Aktualnie jednym z bogatszych źródeł kwasu krzemowego jest piwo. Poziom krzemu można podnieść stosując dietę bogatą w rośliny strączkowe, żyto, jęczmień, owies i skrzyp polny. Dodatkowa suplementacja krzemu w konsekwencji tego jest niezbędna.

Unikatową właściwością krzemu jest zdolność do wiązania metali ciężkich. Odznacza się też 70% przyswajalnością oraz nie wykazuje sutków ubocznych. Orsi krzem w płynie odgrywa również ważną rolę w detoksykacji organizmu, ponieważ pomaga usunąć złogi.  Krzem organiczny w żelu może być stosowany, aby łagodzić oparzenia słoneczne i mechaniczne, zaleczyć zmiany łuszczycowe, zasuszyć zmiany trądzikowe, przyspieszyć gojenie się ran oraz do smarowania dziąseł i zębów w celu wzmacniania szkliwa i opóźniania procesów paradontozy.

Krzem organiczny w płynie zalecany jest w celu niwelowania skutków niezdrowego stylu życia, stresu, złego odżywiania oraz zatrucia toksynami środowiskowymi. Wzmacnia organizm przed zakażeniami. Zapobiega rozwojowi schorzeń kostno-stawowych, likwiduje ból w stawach. Daje niezwykłe efekty odmładzające i przeciwzmarszczkowe odbudowując strukturę i kształt tkanki łącznej. Krzem w płynie jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie uszkadza i obciąża wątroby, jest z łatwością przyswajalny i całkowicie nietoksyczny. Profilaktycznie łyżka krzemu w płynie trzy razy dziennie zwiększa siły witalne oraz poprawia sprawność i wytrzymałość. Efekty są widoczne po dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci. Krzem organiczny w postaci spray’u natomiast jest polecany wyjątkowo dla osób dbających o piękne włosy i skórę.

Artykuł z kategorii Choroby, Dieta, Zdrowie
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page