Kryzys bankowy nie wpłynął na mieszkania w Polsce

Powoli w mediach powstaje przekonanie, że boom na mieszkania już się skończył. Niespecjalnie jednak przejmują się tym kupujący i sprzedający. Nie mamy obecnie do czynienia z taką sytuacją jak w Stanach Zjednoczonych dziesięć lat temu. Kredyty hipoteczne były tam dawane każdemu chętnemu, co za tym idzie wiele osób nie było stać na ich spłacanie.

Banki chciały aby cena ich akcji rosła, dlatego musieli co roku wykazywać wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych. Siła rzeczy więc coraz więcej kredytów było udzielanym osobom, które nie powinny ich w ogóle otrzymać. Stan taki nie mógł trwać długi i w końcu cała machina się rozleciała a bańka pękła. To wtedy właśnie mieliśmy do czynienia z kryzysem bankowym.

nowe mieszkania Nowa Huta w realizacji - rok oddania 2019W Polsce taki scenariusz nie ma racji bytu. Narzekamy na nadmierną administrację, jednak w tym przypadku to właśnie ona chroni nas przed działaniami takimi jak w Stanach Zjednoczonych. Nie można również mówić o kryzysie. Nadal licznie powstają nowe mieszkania z rynku pierwotnego, czego idealnym przykładem jest Kraków. Ich cena nie różni się zasadniczo od tych z rynku wtórnego.

Deweloperzy w Krakowie każdego miesiąca realizują nowe inwestycje mieszkaniowe. Bardzo szybko powstają kolejne budynki i przybywają nowe mieszkania w Nowej Hucie. Ogromną zaletą tej dzielnicy jest fakt, że ceny nowych mieszkań są tam niższe, przez co więcej osób może sobie na nie pozwolić. Nowe mieszkania Nowa Huta – zobacz tutaj: http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/ to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, którym zależy na spokojniejszej okolicy, z większą ilością zieleni. Nowa Huta to dynamicznie rozwijająca się dzielnica na obrzeżach Krakowa, która ma przed sobą świetne perspektywy i z pewnością jest miejscem, w którym warto rozejrzeć się za nowym mieszkaniem.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page