Kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny białystokSpośród wielu rodzajów kredytów jakie znajdują się w ofertach banków, kredyt hipoteczny stał się wyjątkowo powszechny. Wynika to z obecnej sytuacji ekonomicznej, która jedynie niewielkiej liczbie pracujących pozwala na zakup mieszkania, bez wcześniejszego zaciągnięcia pożyczki.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego ma wpływ na nasze życie nawet przez następne trzydzieści lat. Dlatego też, przed podjęciem ostatecznego wyboru należy dokładnie przeanalizować oferty różnych placówek bankowych, zarówno pod kątem oprocentowania jak i naszych indywidualnych predyspozycji. Przed podpisaniem umowy należy z wyjątkową wnikliwością zapoznać się z tabelą opłat oraz prowizji. Niejednokrotnie zdarza się, że przez minimalne niedopatrzenie stajemy się ofiarami kolejnych opłat. Inną nie mniej istotną kwestią jest zabezpieczenie kredytu. Może się bowiem okazać, że potrzebujemy dodatkowych świadczeń, na przykład ubezpieczenia na życie.

Poszukując kredytu hipotecznego warto przejrzeć oferty banków w Internecie. Wystarczy wygenerować na przykład hasło „kredyt hipoteczny Białystok” by znaleźć masę banków oferujących wybrany przez nas kredyt w danym mieście. Warto tutaj jednak mieć na uwadze, że dobrym sposobem na uniknięcie wszelkiego rodzaju pułapek jest skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego. Profesjonalne i co najważniejsze bezstronne porady są dostępne także za pośrednictwem sieci internetowe, gdzie potencjalny kredytobiorca może uzyskać indywidualną poradę za pomocą specjalnej witryny, poświęconej dziedzinie bankowości.

W sytuacji gdy o ewentualnych nieścisłościach zorientowaliśmy się już po podpisaniu umowy, możemy starać się o kredyt refinansowany. Pozwala nam na zaciągnięcie kredytu, przeznaczonego specjalnie na spłatę wcześniejszego, który okazał się dla nas niekorzystny. Służy także do obniżenia wysokiego dla nas oprocentowania.

Ważne aby przed zaciągnięciem pożyczki sprawdzić w jakim stopniu bank zarabia na naszym kredycie. Jest to również kwestia realnego kosztu, który dotyczy naszych finansów. W żadnym wypadku nie powinniśmy zgadzać się na podpisanie dokumentów jeśli z naszych obliczeń wynika, iż podmiot udzielający kredytu będzie zarabiał ponad 2%.

Pułapką może  okazać się także niestała wysokość oprocentowania naszego kredytu, przy czym powinniśmy być szczególnie uważni, jeśli zaciągamy kredyt w obcej walucie.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page