Kredyt gotówkowy

open finance BiałystokPierwszym wymogiem niezbędnym do uzyskania kredytu gotówkowego jest brak negatywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Oprócz tego osoba zainteresowana zaciągnięciem kredytu musi posiadać stały dochód ze źródła akceptowanego przez środowisko bankowe.

Priorytetem, który ma decydujący wpływ na wybór oferty kredytowej jest wysokość rat, jakie będziemy zobligowani regularnie spłacać. Różnice w  ofertach banków mogą także dotyczyć kosztów jego uzyskania oraz okresu spłaty. Tym co jednak stanowi dla nas początkowy problem jest szybkość otrzymania pieniędzy. Ponieważ w większości przypadków zaciągany przez nas kredyt jest przeznaczony na istotne wydatki takie jak opłata dodatkowych kursów lub niezbędny remont, zależy nam na   jak najkrótszym czasie przelewu.

Prowizja, a więc jednorazowa opłata jaką ponosimy za udzielenie nam kredytu często zostaje zastąpiona obowiązkiem zakupu dodatkowego ubezpieczenia. Wówczas wynosi ona 0%.

Przed podpisaniem dokumentów należy zwrócić uwagę na ukryte koszty, na jakie z pewnością będziemy skazani przy zaciąganiu kredytu gotówkowego. Samo rozpatrzenie wniosku kredytowego, dodatkowy rachunek bankowy lub koszty ubezpieczenia kredytu są tylko przykładami dodatkowych wydatków. Przed zaciągnięciem kredytu warto skonsultować się z doradcą open finance. Jak go znaleźć? Najprościej w Internecie, wpisując przykładowo „open finance Białystok”.

Aby uniknąć przykrych sytuacji, jakie mogą pojawić się w razie pogorszenia sytuacji finansowej, a tym samym problemów ze spłatą długu, warto wybrać kredyt na dłuższy okres czasu przy zachowaniu mniejszych rat. Co prawda wydłuża to znacznie okres spłaty, lecz może nas uchronić przed poważnym zadłużeniem.  Doskonałym zabezpieczeniem  spłaty pożyczki jest wykupienie ubezpieczenia. Jeśli kredytobiorca znajdzie się w ciężkiej sytuacji ekonomicznej, ubezpieczyciel jest zobowiązany do jego spłaty.

Banki mogą oferować udzielanie pożyczek w obcej walucie. Do najpopularniejszych należą oferty dotyczące franków szwajcarskich, które ze względu na niskie oprocentowanie są tańsze od pożyczek udzielanych w złotówkach. Jednak w przypadku tego typu kredytów należy brać pod uwagę wahania kursu  wybranej waluty.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page