Kreatyna w kontekście kobiecych obaw

Stosowanie kreatyny to na pewno nie jest obecnie wyłącznie męska domena. Zwłaszcza dzisiaj, gdy modelowanie sylwetki ciała, gdy promowanie pojęcia fitness jest w sposób szczególny odnoszone do kobiet. Z drugiej strony wiele kobiet bardzo obawia się sięgać po kreatynę z uwagi na to, że do tego suplementu diety przylgnęła pewna niezbyt korzystna łatka, a mianowicie chodzi tutaj o nazbyt duży przyrost masy mięśniowej oraz o retencję wody pod skórą. Powstaje, zatem bardzo ważne pytanie o to czy kobiety powinny i czy mogą stosować kreatynę? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Warto w tym miejscu wskazać na kilka innych ważnych aspektów związanych właśnie ze stosowaniem kreatyny.

Nadmierna muskulatura

odżywkiPrzede wszystkim nie jest ona żadnym środkiem sterydowym, nie powoduje nadmiernego przyrostu muskulatury, nie jest także żadnym środkiem hormonalnym, a więc nie ma właściwości powodujących jakiekolwiek niepożądane zmiany w strukturze masy mięśniowej. Kreatyna nie działa sama w sobie, ale jest tylko i wyłącznie uzupełnieniem prawidłowo skonstruowanej diety oraz prawidłowo skonstruowanego treningu. Co więcej, kreatyna jest wytwarzana w każdym ludzkim organizmie w jego stanie naturalnym, a więc gdybyśmy mieli tutaj do czynienia ze szkodliwym działaniem, to sam nasz organizm ową szkodliwą substancję by nam serwował. Poza tym prawidłowo przyjmowana kreatyna nie powoduje nadmiernej retencji wody podskórnej, a więc jest to jeden z mitów, do których nie powinniśmy zupełnie przywiązywać żadnej uwagi.

Kreatyna dla kobiet

Jak najbardziej, więc kobiety mogą stosować kreatynę, jako uzupełnienie swojej diety, jako wspomaganie swoich dążeń w uzyskiwaniu większego poziomu masy mięśniowej, w uzyskiwaniu lepszej wytrzymałości mięśniowej, w uzyskiwaniu większej siły swoich mięśni, jak również w uzyskiwaniu takiego celu, jakim jest utrata pewnej ilości tkanki tłuszczowej. Nie każdy, bowiem wie o tym, że również w tym względzie kreatyna jest bardzo dobrym środkiem mogącym nas wspomóc w naszych staraniach, w realizacji stawianych przez nas celów sportowych.

Artykuł z kategorii Sport
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page