Koszty remontu kompletnie zniszczonego mieszkania

Jeśli nasze mieszkanie straciło dawny blask i obecnie straszy wyglądem, to znak, że wymaga kapitalnego remontu! Koszty remontu kompletnie zniszczonego mieszkania są nierozerwalnie związane z metrażem lokalu. Im większe mieszkanie, tym mniejsze są koszty remontu w przeliczeniu na m2. Chcąc poznać dokładny koszt remontu najlepiej jest umówić się na bezpłatną wycenę usługi. Pamiętajmy, że żaden dobry fachowiec czy też przedsiębiorca prowadzący firmę remontowo- budowlaną nie podejmie się sporządzenia wyceny przed zobaczeniem mieszkania. Taka wizja lokalna jest konieczna, by prawidłowo oszacować koszty remontu kompletnie zniszczonego mieszkania.

Zabierając się za remont kompletnie zniszczonego mieszkania należy sporządzić wykaz prac, które musimy w nim wykonać. Następnie oblicza się koszty materiałów i robocizny. Te lepiej jest zawyżyć niż potem dopłacać do remontu. Jeśli potrafimy przeprowadzić remont samodzielnie, to wówczas koszty remontu całkowicie zniszczonego mieszkania będą o połowę niższe niż wówczas, gdy zlecimy to fachowcom.

Jeśli mieszkanie jest kompletnie zniszczone, to nie obędzie się bez gruntownej przebudowy. W takim przypadku konieczny jest kapitalny remont tj. m.in. usunięcie starych wykładzin, glazury, terakoty, wymiana instalacji, okien, drzwi, podłóg, etc. Remont mieszkania Kraków, oczywiście kompletnie zniszczonego, to wydatek 1-2 tys. złotych/m2. Użycie materiałów z wyższej półki, takich jak gres, drewniane okna czy ogrzewanie podłogowe podniesie koszt remontu o kolejne 500 zł za mkw.

Minimalny koszt remontu kompletnie zniszczonego mieszkania to w przypadku lokum o metrażu 50 m2 wydatek 20-25 tys. złotych. Kwota ta zakłada samodzielne wykonanie większości prac i korzystanie z jak najtańszych materiałów. Jeśli nie chcemy uczestniczyć w remontowych pracach, to wówczas do kosztów remontu musimy doliczyć koszt robocizny. Remontując kompletnie zniszczone mieszkanie należy pamiętać o wymianie instalacji- przeprowadzanie prac remontowo-budowlanych przez wymianą instalacji elektrycznej czy CO nie ma najmniejszego sensu. Jeśli zamierzamy mieszkać w remontowanym mieszkaniu, to warto zainwestować w remont. Dobrej jakości remont to gwarancja, że w obecnie remontowanym lokalu za 5 czy 10 lat nadal będzie nam się dobrze mieszkać.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page