Koszt prywatnego drukowania

Trudno wyobrazić sobie dziś studiowanie bez możliwości drukowania i kserowania. Jeśli chodzi o druk, przywykliśmy do robienia notatek za pomocą komputerów, a nie każdy potrafi później nauczyć się z ekranu. Wiele osób nadal ma z tym problem, zwłaszcza, kiedy ich styl poznawczy jest głównie kinestetyczny. Gdy do opanowania materiału potrzeba ruchu, nic nie sprawdzi się lepiej niż stara, dobra kartka papieru i kolorowe markery czy zakreślacze.

 

Dla osoby kinestetycznej wielkim komfortem jest możliwość ręcznego zaznaczania fragmentów – rysowania lub dopisywania uwag na marginesach. Z kolei ksero pozwala obejść problem niezwykle drogich podręczników. Często do jednego przedmiotu jest ich trzy lub cztery, a biblioteka posiada maksymalnie pięć egzemplarzy na kilkadziesiąt, kilkaset potrzebujących osób. Możliwość taniego skserowania potrzebnych fragmentów trudno jest przecenić w takiej sytuacji.

8627838837_958865d70a_k
Jednak czasami przydaje się także drukarka w domu – tonery do drukarek nie są już tak bardzo drogie, jak jeszcze kilka lat temu, dlatego warto mieć sprawną drukarkę, która uratuje nam życie albo prezentację w razie utrudnionego dostępu do punktu ksero. Możliwość wydrukowania sobie natychmiast potrzebnego tekstu jest nieoceniona, kiedy liczy się czas. Jeśli skończymy pisać esej w środku nocy, a wykładowca zażyczył sobie jego papierową formę nazajutrz rano, nie ma czasu na szukanie dostępnego punktu ksero. Koszt nabijania drukarki tuszem można zniwelować w pewnym stopniu, znajdując skup tonerów. Sprzedaż starych, pustych tonerów do drukarki pozwoli jednocześnie zadbać o środowisko oraz oszczędzić część kwoty, którą trzeba przeznaczyć na nowe tusze.

5857102223_a1d6d6a4ff_b

Czasem konieczność szybkiego druku pojawia się też, gdy trzeba szybko złożyć wymagany dokument w urzędzie – bieganie do punktu ksero ze zgranym na pendrive wzorem może był kłopotliwe. Kolejna wada punktów ksero to wirusy, które dość łatwo przenieść na dysku zewnętrznym na nasz prywatny komputer. Wydrukowanie dwóch stron nie jest warte takiego ryzyka.

Artykuł z kategorii Inne, Usługi

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page