Kostka brukowa – materiał, który nie wychodzi z mody

Ostatnie lata były okresem intensywnego rozwoju budownictwa w Polsce. Nowe inwestycje, od tych najmniejszych, jak budowa pojedynczych domów jednorodzinnych, aż do powstających od fundamentów całych osiedli stały się powszechnym widokiem w naszym kraju.

Boom w branży budowlanej dotyczy właściwie wszystkich jej sektorów i specjalizacji. Jedną z tych, która cieszy się znacznym zainteresowaniem, jest brukarstwo.

kostka brukowaNieodzownym elementem wykańczania i upiększania posesji, placów i dziedzińców osiedli jest dobór, zaprojektowanie i ułożenie nawierzchni, która docelowo ma na nich zagościć. Obecnie inwestorzy mają do dyspozycji najróżniejsze budulce i surowce, których mogą użyć w tym celu, jednakże można zauważyć stały i niesłabnący wzrost zainteresowania kostką brukową.

POLECAMY: układanie kostki brukowej MK BRUK – Kraków i okolice

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie różnorodnych budulców. Kostka brukowa występuje w najróżniejszych barwach, rozmiarach i kształtach, różne jej typy cechują się odmienną wytrzymałością i możliwościami zastosowania w poszczególnych miejscach. W zależności od projektu i wyglądu inwestycji docelowej inwestor może do niej dopasować wymarzony rodzaj wybierając spośród dostępnej na rynku ogromnej gamy typów kostki brukowej.

Kiedy posiadacz nowo wybudowanego domu bądź deweloper zdecyduje się na określony rodzaj kostki brukowej, przychodzi czas na wybór sprawdzonej ekipy, która podejmie się jej ułożenia. Często te dwa etapy występują w odwrotnej kolejności – najpierw inwestor wybiera firmę, której chce powierzyć prace brukarskie, a następnie korzystając z doświadczenia i fachowej porady jej pracowników wybiera najlepszą rekomendowaną kostkę, która jednocześnie przypadła mu do gustu.

Układanie kostki brukowej nie jest czynnością, którą można wykonywać całoroczne.

Ze względu na temperatury gruntu jest to praca przebiegająca niemal zawsze w okresie od wiosny do połowy jesieni. Z tego też powodu warto zdecydować się na wybór firmy brukarskiej i ustalenie z nią szczegółów jeszcze przed nastaniem wiosny, tak aby umówić dogodny dla obu stron termin i zyskać czas na doprecyzowanie wszystkiego na ostatni guzik.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page