Korzystanie z usług pomocy drogowej.

wypadek-drogowy-co-robicPraktycznie każdy z kierowców, prędzej czy też później będzie zmuszony do skorzystania z usług pomocy drogowej, wobec czego też, warto tutaj wiedzieć, w jaki sposób można się odpowiednio zabezpieczyć, aby nie ponosić z tego tytułu nazbyt wygórowanych kosztów. Jest to jak najbardziej możliwe, bowiem obecnie można wykupić sobie odpowiedni pakiet assistance, dzięki któremu pomoc drogowa, oczywiście na warunkach określonych w umowie pakietu, będzie świadczona bezpłatnie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, wobec czego też, warto przyjrzeć się mu nieco bliżej, aby dzięki temu przekonać się, czy rzeczywiście jest to tak bardzo korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia każdego kierowcy.

Korzyści płynące z ubezpieczenia assistance.

Przede wszystkim trzeba tutaj zdać sobie sprawę, iż w przypadku jakiejkolwiek kolizji drogowej, musimy z reguły korzystać z usług pomocy drogowej, w celu odholowania uszkodzonego pojazdu do warsztatu, bądź też przynajmniej pod nasz dom, gdzie samodzielnie dokonamy niezbędnych napraw. Jest to kwestia dość kosztowna, wobec czego w przypadku braku ubezpieczenia, koniecznością będzie posiadanie przy sobie zawsze odpowiedniej gotówki. W przypadku zaś wykupienia odpowiedniego pakietu assistance, będziemy ponosić koszty o wiele mniejsze i to tylko raz na rok. Obecnie możemy wykupić:

  • Pakiety podstawowe, pozwalające nam na skorzystanie z pomocy drogowej jednorazowo w ciągu roku, na terenie do 50 km od miejsca zamieszkania.
  • Pakiety poszerzone, zapewniające większą liczę usług, lub też większy teren działania
  • Pakiety wakacyjne, zapewniające usługi pomocy drogowej na terenie całego kraju, przez okres na przykład dwóch tygodni.
  • Pakiety europejskie, zapewniające nam obsługę pomocy drogowej na terenie całej UE.

Każdy z tych pakietów charakteryzuje się różną ceną, jaką trzeba będzie zapłacić raz w roku, niemniej jednak cechą wspólną jest to, iż zapewniają nam bezpieczeństwo niezależnie od okoliczności, i zawsze możemy dzięki nim liczyć na usługi pomocy drogowej bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Gdzie wykupić odpowiedni pakiet?

Oczywiście bardzo istotną kwestią będzie tutaj także to, gdzie znaleźć odpowiednią ubezpieczalnię, w której warto wykupić takowe pakiety assistance. Otóż można je wykupić nie tylko w ubezpieczalniach, bowiem na przykład na terenie Bielska Białej, działa pomoc drogowa Auto Jet, która także zapewnia swoim klientom możliwość wykupienia takowych pakietów. Okazuje się też, iż w najbliższej okolicy, to właśnie pomoc Auto Jet Bielsko Biała jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla kierowców w przypadku wszelkiego rodzaju kolizji oraz awarii ich pojazdów samochodowych.

Generalnie jednak rzecz ujmując, można powiedzieć, iż mamy tutaj do czynienia z opcją wyjątkowo korzystną dla kierowców, szczególnie tych, którzy są posiadaczami nieco starszych pojazdów, bardziej narażonych na awarie podczas jazdy, aczkolwiek posiadacze nowszych pojazdów, zawsze też muszą liczyć się z możliwością wypadku lub kolizji, w wyniku czego także będą potrzebowali skorzystać z usług pomocy drogowej.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page